Szczypiorniści AZS-u UMCS Lublin odjechali w drugiej połowie

Szczypiorniści AZS-u UMCS Lublin odjechali w drugiej połowie

Czwarte zwycięstwo w rozgrywkach II ligi grupy III A piłki ręcznej mężczyzn odniósł AZS UMCS Lublin. W 1. kolejce rundy rewanżowej lubelscy akademicy okazali się lepsi od Hutchinson Anilany Łódź, wygrywając 29:23. Podopieczni Patryka Maliszewskiego zrewanżowali się tym samym łódzkiej drużynie za wyjazdową porażkę z początku sezonu. – Trudno prowadzić drużynę, w której tak często zmieniają się wykonawcy. Praktycznie w każdym meczu mam do dyspozycji innych ludzi. Szczegóły taktyczne oraz schematy w obronie i w ataku często przez to nie funkcjonują tak, jak powinny. Cieszy mnie jednak to, że przy krótkiej ławce rezerwowych kondycyjnie wytrzymujemy spotkania do końca. Uważam, że nasza gra obronna w ostatnich dziesięciu minutach tego starcia była najlepsza w tym sezonie, dzięki czemu udało nam się zbudować przewagę. Mecz z Anilaną Łódź mogliśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść już wcześniej, ale przeszkodziła nam w tym bardzo słaba skuteczność oraz nie najlepsza postawa bramkarzy. Zwycięstwo dała nam dobra gra w obronie – skomentował opiekun zespołu.

AZS UMCS Lublin – Hutchinson Anilana Łódź 29:23 (14:13)

AZS UMCS: Pałkiewicz, Kołodziejczyk – Dmytruk 8, Jedut 7, Pawelczuk 5, Burek 4, Zienkiewicz 2, Drozd 2, Makowski 1, Karpiński.

Anilana: Pisarkiewicz, Ostrowski – Pieśla 5, Gwadera 4, Kaźmierczak 3, Kolański 2, Ciszewski 2, Baranowski 2, Wilczek 2, Gołygowski 2, Zubert 1, Frąckiewicz, D. Pyrak, M. Pyrak.