Warszawianka nie pozostawiła złudzeń lubelskim akademikom

Trzynasta kolejka rozgrywek II ligi grupy III A piłki ręcznej okazała się pechowa dla szczypiornistów AZS-u UMCS Lublin. Reprezentanci Koziego Grodu ulegli na wyjeździe Warszawiance Warszawa 23:40. Zawodnicy ze stolicy rozpoczęli sobotnią konfrontację od prowadzenia 3:0 w 4. minucie. Pięć minut później po bramce Jacka Stachowicza przewaga gospodarzy stopniała do jednego trafienia (6:5), jednak kolejny fragment należał już do stołecznej ekipy, która w 20. minucie miała osiem bramek przewagi (16:8). Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 21:14. W drugiej części lublinianie nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z zawodnikami Warszawianki, co skutkowało powiększaniem się różnicy bramkowej. W 39. minucie wynosiła ona jedenaście trafień (28:17), a pięć minut przed końcem szesnaście bramek (37:21). Lubelskim akademikom nie pomogło nawet dziesięć celnych rzutów najskuteczniejszego w ich szeregach Dmytro Dmytruka, bowiem spotkanie zakończyło się wygraną zespołu z Warszawy 40:23. Dla podopiecznych Jakuba Brodziaka i Łukasza Achruka przegrana z Warszawianką to ósma ligowa porażka w sezonie 2019/2020.

W następnej kolejce szczypiorniści AZS-u UMCS Lublin podejmą KKS Włókniarz Konstantynów (22 grudnia, 15:00).

Warszawianka Warszawa – AZS UMCS Lublin 40:23 (21:14)

Warszawianka: Chudzik, Gołębiewski, Ulatowski – Smaga 10, Cicholski 6, Kalisiak 5, Balcerak 4, Rogowski 3, Wnękowski 3, Mieszkowski 3, Hamdan 2, Massalski 2, Pastorica 2, Starzyk.

AZS UMCS: Kołodziejczyk, Pergoł – Dmytruk 10, Maciąg 4, Serafin 2, Daniel 2, Drozd 2, Stachowicz 1, Rycerz 1, Majewski 1, Bochenko.

Kary: 6 minut (Iwo Rogowski, Michał Starzyk, Jakub Massalski) – 12 minut (Jakub Rycerz x2, Oskar Majewski x2, Wojciech Bochenko, Miłosz Drozd).