Wyraźna przegrana lubelskich akademików w Radomiu

Piątą ligową porażkę w sezonie 2019/2020 ponieśli szczypiorniści AZS-u UMCS Lublin. W 11. kolejce rozgrywek II ligi grupy III A lubelscy akademicy ulegli na wyjeździe ekipie KS Uniwersytetu Radom 21:34. Gracze z Mazowsza od początku meczu narzucili swój styl gry, wychodząc w 13. minucie na prowadzenie 6:3. Przewaga radomian rosła i sześć minut przed przerwą wynosiła już sześć trafień (12:6). Po pierwszej połowie miejscowi prowadzili 16:9. Początkowy fragment drugiej części był prawdziwym pokazem mocy zespołu z Radomia, dzięki czemu w 41. minucie prowadził już 26:10. W końcówce biało-zieloni zmniejszyli nieco różnicę, ale ostatecznie sobotnia konfrontacja zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 34:21. Najwięcej bramek dla pokonanej ekipy rzucił Paweł Daniel, który zapisał na swoim koncie sześć trafień. – Trudno mi podsumować ten mecz, bo nie zaprezentowaliśmy tego, co sobie założyliśmy przed tym spotkaniem. W tygodniu treningowym graliśmy odwrotnie. Rywale mieli na pewno chłodniejsze głowy i niczym nas nie zaskoczyli. Przedstawiliśmy sobie wszystko na temat tego, jak grają i to było podane praktycznie jak na tacy, ale niestety taki jest sport. Czasem głowa nie zadziała i stąd taki wynik. Nie załamujemy się. Przygotowując się do kolejnego spotkania, wyciągniemy wnioski i na pewno będziemy walczyć – mówi Łukasz Achruk.

W następnej kolejce AZS UMCS Lublin podejmie SMS ZPRP Płock. Termin spotkania nie został jeszcze ustalony.

KS Uniwersytet Radom – AZS UMCS Lublin 34:21 (16:9)

KS Uniwersytet: Markowski, Brewczyński – Wasik 7, Rojek 7, Kubajka 6, Banaczek 3, Kwiecień 3, Pyzara 2, Sikora 2, Kiraga 1, Ochwat 1, Maszczyński 1, Stanik 1, Pawelec, Krukowski.

AZS UMCS: Kołodziejczyk, Pergoł – Daniel 6, Drozd 5, Dmytruk 4, Makowski 2, Burek 2, Stachowicz 1, Borysiuk 1, Rycerz, Karpiński, Majewski, Bochenko.

Kary: 10 minut (Rafał Banaczek, Marek Kubajka, Łukasz Stanik, Michał Pyzara, Patryk Wasik) – 4 minuty (Daniel Burek, Piotr Makowski).