Kolejna wygrana

U!NB AZS UMCS Start II Lublin pokonał na własnym parkiecie Akademię Koszykówki Legii Warszawa 106:56. Lublinianie umocnili się dzięki temu zwycięstwu w czubie tabeli. Bardzo dobre zawody rozegrał Adam Myśliwiec, który rzucił 28 punktów, zebrał 9 piłek i zanotował 4 przechwyty. Można zaryzykować stwierdzenie, że taki rywal mu leży, bowiem w poprzedniej kolejce zaaplikował Legii 25 punktów.

Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego przystępowali do tego spotkania jako faworyci. Lublinianie są na trzecim miejscu w tabeli i wygrali dwa poprzednie mecze. AK Legii znajduje się obecnie na przecwiległym biegunie – koszykarze ze stolicy zajmują 10 miejsce i w dalszym ciągu z niepokojem muszą spoglądać za plecy, na strefę spadkową, chociaż z bezpośrednimi rywalami o utrzymanie bilans mają póki co dodatni – wygrali ze Stalową Wolą (dwukrotnie) i MKSem Ochota Warszawa.

To starcie nie zaczęło się dobrze dla podopiecznych Krzysztofa SzablowskiegoAZS wypunktował rywali 12:2 i goście poprosili o przerwę. Legioniści podnieśli się i odpowiedzieli tym samym – serią 9:0, po której to miejscowi wykorzystali pierwszy timeout. Po krótkiej przerwie po raz trzeci oglądaliśmy run. Gospodarze zapunktowali 16:2 i po 10 minutach prowadzili różnicą 15 oczek. W drugiej kwarcie tempo było wolniejsze – w połowie ćwiartki AZS był +15. Lublinianie kontrolowali mecz do ostatniego gwizdka pierwszej połowy i zeszli do szatni z dużą przewagą, mając w garści komplet punktów.

Wystarczyło utrzymać przewagę i zanotować kolejne zwycięstwo – plan był prosty i gospodarzom udało się go zrealizować od początku. Zaczęli drugą połowę serią 19:9 i coraz bardziej grzebali szansę rywali na zwycięstwo – przewaga zawodników z Lublina sięgnęła pod koniec trzeciej ćwiartki około 30 punktów. Samą trzecią odsłonę miejscowi wygrali różnicą 13 oczek. Czwarta kwarta była tylko formalnością. Dość powiedzieć, że pięć minut przed końcowym gwizdkiem gospodarze byli +40 – 88:48.

W następnej kolejce zawodnicy z Lublina podejmą zespół KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Początek spotkania 18 stycznia o godzinie 16:00.

AZS UMCS Start II Lublin – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 106:56 (28:13, 19:13, 26:13, 33:17)

Start: Myśliwiec 28 (4 przech.), Waniewski 15, Wąsowicz 13, Pelczar 11 (3×3), Obarek 9, Wiśniewski 8, Uniłowski 7, Jaworski 5, Pszczoła 5, Grochowski 3, Matysek 2, Nycz.

Legia: Łysiak 12, Piliszczuk 10, Atanowicz 8, Proczek 8, Motel 5, Szewczyk 4, Karpik 3, Kucharski 3, Sadowski 3, Czemerys, Sakowski.