Kolejny triumf podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego

Zawodnicy z Lublina odnieśli 16. zwycięstwo w sezonie. Drużyna Startu II okazała się lepsza od łódzkiego ŁKS-u. Lublinianie triumfowali 96:77 i umocnili się w pierwszej czwórce tabeli grupy B. Z kolei drużyna z Łodzi w dalszym ciągu dryfuje w okolicach ósmego miejsca.

Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego już od początku narzucili swoje warunki. Pierwszą kwartę wygrali różnicą 10 oczek, zaczynając spotkanie od serii punktowej 20:9. W drugiej odsłonie było tak samo – Start wygrał całą pierwszą połowę w sumie różnicą 20 oczek i postawił  bardzo solidny krok na drodze do kolejnego zwycięstwa. Najwięcej punktów zdobył Mateusz Wiśniewski. Lubelski podkoszowy zanotował w pierwszej połowie 13 punktów i zebrał sześć piłek. Po stronie gości najlepiej zapunktował Kacper Dominiak – skrzydłowy zdobył 10 oczek.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście. Łodzianie wypunktowali rywali 14:5, zmniejszając przewagę do 11 oczek. Goście w dalszym ciągu odrabiali straty – po 30 minutach tracili do gospodarzy 15 punktów. Lublinianie rzadko jednak w takich sytuacjach wypuszczali zwycięstwo – tym razem było tak samo, jednak przyjezdnym udało zbliżyć się na 10 oczek na 240 sekund przed końcem meczu. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego nie dali jednak za wygraną i zanotowali kolejne zwycięstwo.

W następnej kolejce AZS UMCS Start II Lublin podejmie klub MKS Ochota Warszawa. Początek meczu 23 lutego o godzinie 18:00.

U!NB AZS UMCS Start II Lublin – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 96:77 (25:15, 26:16, 20:25, 25:21)

Start II: Wiśniewski 25 (12 zb.), Obarek 18, Myśliwiec 13 (10 zb.), Waniewski 10, Jaworski 8, Pelczar 8, Matysek 6, Wąsowicz 4, Nycz 2, Uniłowski 2, Dobrowolski.

ŁKS: Dominiak 25 (3×3), Dróżdż 18 (4×3), Lewandowski 13, Świt 9, Krakowiak 5, Keller 2, Kochaniak 2, Rajch 1, Kwieciński.