Pelczar wygrał mecz dla Startu

W ramach 10. kolejki grupy B II ligi koszykówki mężczyzn AZS UMCS Start II Lublin pokonał na wyjeździe drużynę MKS Ochota Warszawa 79:78. Lublinianie doznali w tym sezonie tylko jednej porażki i legitymują się bilansem 8-1. Dotychczasowy wynik i trzecie miejsce w tabeli robią wrażenie tym bardziej, iż podopieczni Przemysława Łuszczewskiego rozegrali zdecydowaną większość spotkań poza własną halą – w trakcie dziewięciu kolejek wyjeżdżali siedmiokrotnie.

Spotkanie zaczęło się pod dyktando gospodarzy. Ekipa z Warszawy prowadziła w połowie premierowej odsłony 11:6. Na nieco ponad trzy minuty przed końcem przewaga wzrosła do 10 oczek, kiedy to Tomasz Rudko przeprowadził skuteczną, dwupunktową akcję. Ostatecznie lublinianie przegrali pierwszą kwartę różnicą sześciu punktów, bo dziewięć sekund przed końcem do kosza trafił Bartłomiej Pelczar. Druga ćwiartka to już przewaga gości. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego gonili rywali, jednak zawodnicy z Warszawy bronili się długo. Dopiero na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy lublinianie dopadli rywali i wyszli na prowadzenie – w roli głównej znowu Bartłomiej Pelczar. Przyjezdni ostatecznie prowadzili po 20 minutach 43:40.

Początek drugiej połowy to wymiana cios za cios. Dopiero trzypunktowe trafienie Bartłomieja Pelczara na nieco ponad pięć minut przed końcem dało gościom siedem oczek przewagi. Gospodarze nie powiedzieli jednak ostatniego słowa i zaczęli pogoń, która okazała się skuteczna. Na nieco mniej niż 120 sekund przed końcem wyszli na prowadzenie i nie oddali korzystnego rezultatu do końca kwarty. Ostatnia ćwiartka należała jednak do podopiecznych trenera Łuszczewskiego, chociaż początek wcale tego nie zapowiadał. Warszawiacy zaczęli czwartą kwartę od serii 6:0, wychodząc na trzynastopunktowe prowadzenie. Od tej chwili zaczęła się pogoń gości. Lublinianie przeprowadzili serię 21:8. Bohaterem okazał się Bartłomiej Pelczar, który zdobył 9 z 21 punktów całej ekipy i skuteczną akcją załatwił sprawę zwycięstwa w ostatnich dwóch sekundach meczu.

W następnej kolejce koszykarze z Lublina podejmą Dziki Warszawa. Początek spotkania 30 listopada o godzinie 18:00.

MKS Ochota Warszawa – AZS UMCS Start II Lublin 78:79 (22:16, 18:27, 24:15, 14:21)

MKS: Muszyński 21 (5×3), Grudzień 16, Górka 10 (10zb.), Nowakowski 10, Dziatchuk 8, Rudko 8, Gębal 3, Wójcik 2, Chmielak, Jesionek.

AZS: Pelczar 32 (3×3), Obarek 14 (4×3), Myśliwiec 11, Wiśniewski 10, Jaworski 5, Wąsowicz 5, Uniłowski 2, Matysek, Nycz, Waniewski.