Szósta wygrana w sezonie

AZS UMCS Start II Lublin pokonał na wyjeździe drużynę KK AZS UW Warszawa 108:106. Podopieczni Przemysława Łuszczewskie zanotowali szóstą wygraną w sezonie i z bilansem 6-1 utrzymują się w szpicy tabeli. By rozstrzygnąć losy meczu, potrzebna była dogrywka. W doliczonym czasie gry Krzysztof Wąsowicz zdobył 10 z 13 punktów całego zespołu.

Pierwsza kwarta była bardzo ofensywna. Obie drużyny rzuciły 60 oczek. Od samego początku skuteczniejsi byli zawodnicy z Lublina. Po trzech minutach prowadzili 14:5, a Karol Obarek miał już na koncie siedem punktów. Po przerwie na żądanie gospodarze zbliżyli się do rywali. Głównie za sprawą Patryk Jasińskiego, który trafił trzykrotnie zza łuku i w tej części meczu zdobył 11 z 13 punktów całego zespołu. Lublinianie również trafiali za trzy i między innymi ten element pozwolił na stworzenie dziesięciopunktowej przewagi po premierowej odsłonie. Warszawianie wzięli się do roboty w drugiej kwarcie, którą wygrali różnicą 11 oczek. Widoczny był Hubert Stopierzyński, który w samej tylko drugiej ćwiartce zdobył 12 punktów, walnie przyczyniając się do odrobienia strat i wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie.

Trzecia ćwiartka była wyrównana, mimo iż gospodarze nie trafili żadnego rzutu z dystansu – lublinianie dwukrotnie dziurawili obręcz rywali zza linii 6,75 m. Stopierzyński był aktywny głównie w pierwszej części trzeciej odsłony – później oddał pole swoim kolegom. Goście przegrywali różnicą trzech punktów, ale mieli 10 minut, by odwrócić losy rywalizacji. Ekipa z Warszawy mocno zaczęła ostatnią odsłonę i po dwóch minutach prowadziła siedmioma punktami, jednak dobrze tego dnia dysponowany na dystansie Bartłomiej Nycz trafił ważną trójkę, która pozwoliła doprowadzić przyjezdnym do remisu. Na 6:20 przed końcem meczu było 82:82. Mimo że Karol Obarek w drugiej części ostatniej kwarty zdobył osiem oczek, doszło do dogrywki, którą ostatecznie wygrali lublinianie. W doliczonym czasie gry kluczowym zawodnikiem był Krzysztof Wąsowicz. Zdobył on 10 z 13 punktów zespołu i poprowadził swoją ekipę do szóstej wygranej w sezonie.

KK AZS UW Warszawa – AZS UMCS Start II Lublin 106:108 (25:35, 28:17, 22:20, 23:20; d 11:13)

AZS UW: Stopierzyński 24, Miłak 21 (4×3), Jasiński 20 (4×3), Jaremkiewicz 14, Mościcki 14, Grudziński 5, Baczyński 4, Olszewski 2, Warmiak 2, Sarnacki.

AZS UMCS: Wąsowicz 29 (10 as.), Obarek 20 (3×3), Nycz 19 (6×3), Myśliwiec 14, Jaworski 10, Wiśniewski 7, Uniłowski 5, Waniewski 4, Dobrowolski, Matysek.