Bramka Pawła Myśliwieckiego zagwarantowała Chełmiance zwycięstwo nad Jutrzenką

W 15. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Chełmianka Chełm pokonała na wyjeździe Jutrzenkę Giebułtów 1:0. Już w 3. minucie sobotniej konfrontacji podopieczni Tomasza Złomańczuka mieli znakomitą okazję, żeby objąć prowadzenie. Po zagraniu ręką arbiter podyktował rzut karny dla Chełmianki, a do jedenastki podszedł Grzegorz Bonin. Doświadczony zawodnik przegrał rywalizację z golkiperem Jutrzenki Tomaszem Gugułą, który kapitalną interwencją uchronił swój zespół przed utratą bramki. Reprezentanci Lubelszczyzny dążyli do otworzenia wyniku i szansę ku temu miał Paweł Myśliwiecki, lecz jego strzał głową z bliskiej odległości przeszedł nad poprzeczką. W 36. minucie napastnik Chełmianki zrehabilitował się za niewykorzystaną okazję i pokonał bramkarza rywali, wykorzystując dogranie Piotra Kożuchowskiego. Na przerwę chełmska drużyna schodziła, prowadząc 1:0. W drugiej części piłkarze Jutrzenki chcieli odwrócić losy meczu, jednak poza jednym uderzeniem zza pola karnego nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Sebastiana Ciołka. W 75. minucie przyjezdni mogli powiększyć swoją przewagę, ale strzał wprowadzonego z ławki rezerwowych Oleksija Prytuliaka był minimalnie niecelny. Ostatecznie Chełmianka utrzymała korzystny rezultat do końca i wywiozła z Zabierzowa cenne trzy oczka. Dla biało-zielonych triumf nad Jutrzenką był czwartym wyjazdowym zwycięstwem w sezonie 2020/2021. Wcześniej drużyna z Chełma zainkasowała komplet punktów na obiektach Stali Kraśnik (2:1), Orląt Radzyń Podlaski (2:0) oraz Stali Stalowa Wola (1:0). – Mieliśmy w tym meczu dużą przewagę i z pewnością byliśmy bardziej dojrzałym zespołem. Niestety po raz kolejny zabrakło nam skuteczności i wykończenia pod bramką przeciwnika. Cieszymy się ze zwycięstwa, jednak pozostaje lekki niedosyt, ponieważ do samego końca musieliśmy się martwić o to, czy dowieziemy korzystny rezultat. Mogliśmy wcześniej rozstrzygnąć to spotkanie, bo mieliśmy rzut karny Grzegorza Bonina, a także okazje Pawła Myśliwieckiego i Oleksija Prytuliaka, który uderzał z trzech metrów. Stworzyliśmy wiele sytuacji, których nie wykorzystaliśmy, co sprowokowało nerwówkę w końcówce. Rywalizowaliśmy przy bardzo trudnych warunkach pogodowych i na grząskim boisku, ale najważniejsze jest to, że udało nam się zdobyć trzy oczka. Gramy kolejny dobry mecz, a mamy mało punktów. Liczę na to, że wygrana w tym spotkaniu, pozwolić nam punktować również w kolejnych starciach – podsumowuje szkoleniowiec Chełmianki Tomasz Złomańczuk.

W następnej kolejce Jutrzenka Giebułtów zagra na wyjeździe z Wisłoką Dębica (24 października, 15:00). Wcześniej ekipa z Giebułtowa rozegra zaległy mecz 13. kolejki z Koroną II Kielce (21 października, 15:00). Natomiast Chełmianka Chełm w kolejnej serii gier podejmie Koronę II Kielce (24 października, 15:00).

Jutrzenka Giebułtów – Chełmianka Chełm 0:1 (0:1)
Bramka: Paweł Myśliwiecki 36′

Jutrzenka: Guguła – Leśniak (46′ Kowalski), Zieliński, Michalec, Bizoń – Wątroba (46′ Pietrzyk), Balawender, Zawadzki, Majcherczyk (46′ Bierówka), Litewka – B. Kozieł (84′ Michniak).

Chełmianka: Ciołek – Salewski, Kanarek, Mazurek, Kożuchowski – Grądz (82′ Dąbrowski), Wójcik, Bednara (79′ Wawryszczuk), Skoczylas (46′ Kotowicz) – Bonin, Myśliwiecki (70′ Prytuliak).

Żółte kartki: Mateusz Majcherczyk, Maciej Balawender – Dawid Skoczylas