Chełmianka uległa Wólczance pomimo gry w przewadze

W 14. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Chełmianka Chełm podejmowała Wólczankę Wólka Pełkińska. Już na początku sobotniego spotkania gospodarze mieli wyborną okazję, żeby objąć prowadzenie. W 12. minucie strzał jednego z zawodników Chełmianki zablokował ręką na linii bramkowej Krystian Wrona. Gracz Wólczanki został ukarany za to zagranie czerwoną kartką i opuścił boisko. Do jedenastki podszedł Krystian Wójcik, natomiast jego intencje wyczuł Oskar Kubik, ratując swój zespół przed utratą bramki. Grający w przewadze gospodarze dążyli do otworzenia wyniku. Jeszcze przed przerwą świetne szanse mieli Oleksii Prytuliak i Hubert Kotowicz, ale bramkarz gości nie dał się pokonać. Po pierwszej połowie wynik był bezbramkowy. W 57. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźnie uderzał wprowadzony na boisko od początku drugiej części Grzegorz Bonin, jednak jego strzał został zablokowany. Chwilę później z rzutu wolnego próbował Oleksii Prytuliak, lecz golkiper rywali popisał się fantastyczną interwencją. W 65. minucie zawodnicy Wólczanki znaleźli się w poważnych tarapatach, ale przed startą bramki uratowała ich poprzeczka. W 68. minucie to przyjezdni wyszli na prowadzenie. Po fatalnym zagraniu Michała Wołosa do znakomitej sytuacji doszedł Rafał Dusiło i pokonał Sebastiana Ciołka. W końcówce podopieczni Tomasza Złomańczuka chcieli doprowadzić choćby do remisu, jednak nie potrafili sforsować defensywy przeciwników. Ostatecznie Wólczanka wygrała ten mecz 1:0. Dla Chełmianki przegrana z drużyną z Podkarpacia była szóstą ligową porażką w sezonie 2020/2021.

W następnej kolejce Chełmianka Chełm zagra na wyjeździe z Jutrzenką Giebułtów (17 października, 11:00). Natomiast Wólczanka Wólka Pełkińska podejmie Wisłokę Dębica (18 października, 11:00).

Chełmianka Chełm – Wólczanka Wólka Pełkińska 0:1 (0:0)
Bramka: Rafał Dusiło 68′

Chełmianka: Ciołek – Kotowicz, Mazurek, Kożuchowski, Wołos – Adamski (71′ Salewski), Bednara, Wójcik (62′ Myśliwiecki), Skoczylas (46′ Bonin) – Dąbrowski, Prytuliak.

Wólczanka: Kubik – Wach, Pawłowski, Wrona, Łazarz – Szczypek, Podstolak, Galara (80′ Peda), Pietluch (75′ Matofij) – Durda (58′ Bała), Olejarka (58′ Dusiło).

Żółte kartki: Oleksii Prytuliak, Dawid Salewski, Hubert Kotowicz – Kamil Matofij, Jan Peda, Rafał Dusiło