Chełmianka wróciła z dalekiej podróży w meczu z Podlasiem

Remisem 2:2 zakończył się mecz 12. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi, w którym Chełmianka Chełm mierzyła się z Podlasiem Biała Podlaska. Po pierwszych ośmiu minutach więcej powodów do radości mieli zawodnicy prowadzeni przez Władimira Geworkiana, którzy prowadzili z rywalami 2:0. Cezarego Osucha najpierw pokonał Paweł Zabielski, wykorzystując podanie z rzutu rożnego Mateusza Jastrzębskiego, a następnie Olaf Martynek. 21-latek trafił do bramki gospodarzy po uderzeniu w lewy krótki róg. Punkt ekipie prowadzonej przez Artura Bożyka zapewnił Patryk Czułowski, który zdobył gole w 58. i 77. minucie spotkania.

W następnej kolejce Chełmianka Chełm zagra na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (19 października, 15:00). Natomiast Podlasie Biała Podlaska podejmie Wisłę Sandomierz (19 października, 15:00). Wcześniej jednak, bo w środę (16 października, 15:30) podopieczni Władimira Geworkiana zmierzą się w zaległym meczu z Orlętami Radzyń Podlaski.

Chełmianka Chełm – Podlasie Biała Podlaska 2:2 (0:2)
Bramki: Patryk Czułowski 58′, 77′ – Paweł Zabielski 3′, Olaf Martynek 8′

Chełmianka: Osuch (46′ Szymkowiak) – Wołos, J. Niewęgłowski (76′ Kwiatkowski), Myszka, Kraśniewski, Uliczny, Czułowski, D. Niewęgłowski, Warecki (46′ Hladkyy), Wolski, Kocoł (80′ Kuśmierz).

Podlasie: Zagórski – Marczuk, Pyrka, Jastrzębski, Andrzejuk, Dmowski, Nieścieruk (58′ Konaszewski), Martynek (46′ Dmitruk), Kosieradzki, Kaznokha, Zabielski.

Żółte kartki: Jakub Niewęgłowski, Michał Wołos, Paweł Wolski, Maciej Kraśniewski – Kamil Dmowski, Mateusz Konaszewski, Jarosław Kosieradzki
Sędziował: Michał Wasil (Lublin).