Dzielnie walczyli, ale nie zwyciężyli

Nie było niespodzianki w meczu 1/16 finału Pucharu Polski, w którym Chełmianka Chełm podejmowała Lechię Gdańsk. Podopieczni Tomasza Złomańczuka w środowym spotkaniu ulegli wyżej notowanemu rywalowi 0:2. Pierwszą bramkę dla ekipy prowadzonej przez Piotra Stokowca zdobył już w 5. minucie Michał Nalepa. Obrońca Lechii pokonał Cezarego Osucha po wrzutce ze stałego fragmentu gry. W dalszych momentach tego starcia goście przeważali, ale żaden z piłkarzy występujących na co dzień w Ekstraklasie nie zdołał umieścić piłki w siatce gospodarzy. Po przerwie gra była bardziej wyrównana, jednak w 73. minucie Flavio Paixao zdobył drugiego gola w tej konfrontacji. 35-latek pewnie wykorzystał rzut karny, który wywalczył Maciej Gajos. Mimo walki Chełmianka Chełm nie odwróciła losów meczu i pożegnała się z Pucharem Tysiąca Drużyn na etapie 1/16 finału. Warto dodać, że w przerwie działacze biało-zielonych oficjalnie pożegnali trenera Artura Bożyka, który przez blisko osiem lat prowadził klub z Chełma.

NASTĘPNA RUNDA

Lechia Gdańsk swojego rywala w 1/8 finału Pucharu Polski pozna w drodze losowania, które zaplanowane jest na 5 listopada. Mecze tej fazy zostaną rozegrane w dniach 3-5 grudnia.

Chełmianka Chełm – Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)
Bramki: Michał Nalepa 5′, Flavio Paixao 73′ (rzut karny)

Chełmianka: Osuch – Wołos, J. Niewęgłowski, Myszka, Kwiatkowski, Kocoł (62′ Dobrzyński) – P. Wolski (74′ Kożuchowski), Uliczny, Czułowski, D. Niewęgłowski (77′ Warecki) – Hladkyy.

Lechia: Alomerović – Fila, Nalepa (46′ Sobiech), Augustyn, Makowski – Peszko (61′ Haraslin), Łukasik, Kubicki, Lipski, Gajos (83′ R. Wolski) – Paixao.

Żółte kartki: Norbert Myszka, Michał Wołos*
Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).