Ligowy falstart Chełmianki

Ligowy falstart Chełmianki

Od porażki ligowe zmagania w sezonie 2020/2021 rozpoczęli piłkarze Chełmianki Chełm. W 1. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi podopieczni Jana Konojackiego ulegli w Sandomierzu tamtejszej Wiśle 1:3. Dwie bramki dla gospodarzy niedzielnej konfrontacji zdobył Marcel Tyl. W końcówce gola kontaktowego po uderzeniu zza pola karnego strzelił Hubert Kotowicz, ale chwilę później rezultat spotkania ustaliło trafienie wprowadzonego w drugiej połowie Kamila Bełczowskiego. – Chciałbym pogratulować zwycięstwa drużynie z Sandomierza. Co do samego meczu, to trudno było w nim szukać tego naszego DNA. Na pewno w wielu aspektach nie byliśmy sobą i należy sobie zadać pytanie o to, co zawiodło. Sądzę, że po obejrzeniu materiału filmowego otrzymamy odpowiedź na nurtujące nas kwestie. Wracamy do Chełma bez punktów i jest nam z tym źle. Liczyliśmy na to, że ta niedziela będzie dla nas weselsza – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Chełmianki Jan Konojacki.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Chełmianka Chełm zagra u siebie z KS Wiązownica (8 sierpnia, 17:00).

Wisła Sandomierz – Chełmianka Chełm 3:1 (1:0)
Bramki: Marcel Tyl 41′, 69′ (rzut karny), Kamil Bełczowski 90′ – Hubert Kotowicz 88′

Wisła: Pietrasik – Kuśmierczyk, Sudy, Kołoczek, Chorab – Piątkowski (70′ Wojcinowicz), Siedlecki (70′ Matuszewski), Kmiotek, Tyl, Zawiślak (85′ Klockowski) – Mażysz (59′ Bełczowski).

Chełmianka: Ciołek – Salewski, Wołos, Kanarek, Brzyski – Kotowicz, Wawryszczuk (47′ Bednara), Grądz (64′ D. Brzozowski), Więcaszek (79′ Skoczylas) – Bonin, Myśliwiecki (90′ A. Brzozowski).

Żółte kartki: Mirosław Kmiotek, Jarosław Piątkowski, Marcel Tyl – Przemysław Kanarek, Dawid Salewski, Paweł Myśliwiecki, Dawid Brzozowski
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).

fot. KIKI (archiwum)