Motor z siódmą wygraną w tym sezonie. Chełmianka pogrążona w kryzysie

Sobotnie derby województwa lubelskiego pomiędzy Motorem Lublin a Chełmianką Chełm rozpoczęły się od ataków gospodarzy, którzy byli zdecydowanie bliżej zdobycia gola niż rywale. Ziściło się to jednak dopiero w 37. minucie, kiedy to Michał Paluch po podaniu Michała Wołosa uderzył na bliższy słupek i na przerwę żółto-biało-niebiescy schodzili z prowadzeniem 1:0. Po niej do ataku mocniej ruszyli podopieczni Artura Bożyka, lecz nic konkretnego z tego nie wynikało. Podobnie, jak z prób gospodarzy, a swoje szanse mieli m.in. Michał Paluch i Dawid Pożak. Ten pierwszy próbował dwukrotnie pokonać Damiana Drzewieckiego. Najpierw po uderzeniu z powietrza, a następnie z bliskiej odległości. Natomiast popularny “Porsche” uderzył prosto w golkipera biało-zielonych. Gdy wydawało się, że więcej bramek w tym spotkaniu nie padnie, wynik na 2:0 w doliczonym czasie gry ustalił Szymon Rak, który pojawił się na boisku dziesięć minut wcześniej.

Motor Lublin – Chełmianka Chełm 2:0 (1:0)
Bramki: Michał Paluch 37′, Szymon Rak 90+1′

Motor: Olszewski – Kraśniewski, Ranko, Majewski, Wołos – Brzyski, Cichocki (90′ Sz. Kamiński), Gałecki, Nowak (87′ Darmochwał), Pożak (75′ D. Kamiński) – Paluch (80′ Rak).

Chełmianka: Drzewiecki – Kursa, J. Niewęgłowski, Myszka, Koszel – Kompanicki, Uliczny, Kocoł, Kotowicz, Jabkowski – Zawiślak (46′ Budzyński).

Żółte kartki: Michał Wołos – Hubert Kotowicz, Norbert Myszka