Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Chełmianki Chełm

Osiem zwycięstw, cztery remisy i osiem porażek to bilans meczów Chełmianki Chełm w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021. Zespół z Chełma, który przed startem rozgrywek przeprowadził wiele interesujących transferów, po pierwszej połowie rywalizacji plasuje się w środku ligowej stawki. 

CHEŁMIANKA CHEŁM W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 11
Punkty: 28
Zwycięstwa: 8
Remisy: 4
Porażki: 8
Bramki strzelone: 33
Bramki stracone: 30
Najwyższe zwycięstwo: 7:2 z Hetmanem Zamość
Najwyższa porażka: 1:5 z Avią Świdnik

Zwycięstwa u siebie: 2
Remisy u siebie: 4
Porażki u siebie: 3
Bramki strzelone u siebie: 13
Bramki stracone u siebie: 12
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 4:2 z Siarką Tarnobrzeg
Najwyższa porażka u siebie: 3:4 z Koroną II Kielce

Zwycięstwa na wyjeździe: 6
Remisy na wyjeździe: 0
Porażki na wyjeździe: 5
Bramki strzelone na wyjeździe: 20
Bramki stracone na wyjeździe: 18
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 7:2 z Hetmanem Zamość
Najwyższa porażka na wyjeździe: 1:5 z Avią Świdnik

NAJSKUTECZNIEJSI

Paweł Myśliwiecki – 5 goli
Dawid Skoczylas – 5 goli
Tomasz Brzyski – 5 goli
Hubert Kotowicz – 5 goli
Łukasz Mazurek – 4 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Tomasz Złomańczuk: – Z pewnością chciałoby się więcej i można było osiągnąć więcej. W wielu spotkaniach gubiliśmy punkty na własne życzenie po błędach indywidualnych oraz drużynowych. W trakcie rundy przydarzyły nam się dwa negatywne momenty. Pierwszym z nich była porażka u siebie z Wólczanką Wólka Pełkińska. Przez większość meczu graliśmy w przewadze jednego zawodnika, ale nie wykorzystaliśmy rzutu karnego i wielu korzystnych sytuacji, którymi bylibyśmy w stanie obdzielić kilka spotkań. Mogliśmy zapunktować i pozytywnie się nakręcić, ponieważ Wólczanka jest mocnym zespołem w tej lidze, jednak przegraliśmy 0:1. Kolejnym negatywem były urazy naszych czołowych graczy. Praktycznie przez miesiąc wykluczeni z gry byli Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin. Bez nich z pewnością trudniej nam się grało. Kadra nie jest na tyle szeroka, żeby zastąpić tych dwóch zawodników. Wygraliśmy wiele meczów na wyjeździe, co dawało nam pozytywny impuls, aczkolwiek nie potrafiliśmy tego potwierdzić. Po wyjazdowym zwycięstwie brakowało powtórki w starciu na własnym stadionie, gdzie zresztą zdobyliśmy mniej punktów niż na obiektach przeciwników, co również stanowi materiał do przemyślenia. Natomiast trzeba mieć świadomość, że nasza ekipa została zbudowana za pięć dwunasta. Praktycznie 90% drużyny tworzą nowi piłkarze, którzy grali ze sobą pierwsze mecze. W piłce nie da się tak jak w innych dziedzinach życia złożyć coś, tak aby to od razu zadziałało. To grupa nowych osób i potrzeba jeszcze czasu, aby zespół zaczął lepiej funkcjonować. Szanujemy zdobyte punkty, bo nasza sytuacja nie jest zła. Zakładaliśmy, że zdobędziemy kilka oczek więcej, co pozwoli na uplasowanie się w pierwszej dziesiątce, jednak trochę nam do tego zabrakło i panuje wśród nas umiarkowany optymizm. 

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: Na pewno będę chciał zasilić zespół. Wiadomo, że w zimie jest o to zdecydowanie trudniej, jednak mam nadzieję, że przeprowadzimy jeden lub dwa transfery, które wzmocnią naszą drużynę. Tak jak większość klubów będziemy szukać zawodników o statusie młodzieżowca. 

Ubytki:Jak dotąd żaden z zawodników nie zadeklarował, że chciałby odejść z klubu. 

PLAN PRZYGOTOWAŃ

12.01 – pierwszy trening
23.01 – Powiślak Końskowola
30.01 – Hetman Zamość
30.01 – Tomasovia Tomaszów Lubelski
3.02 – Pogoń Siedlce
6.02 – Victoria Żmudź
6.02 – Avia Świdnik
13.02 – Lewart Lubartów
20.02 – Broń Radom

*bilans po 20 kolejkach 

fot. Chełmianka Chełm