Porażka Chełmianki w Nowym Targu na inaugurację rundy wiosennej

W pierwszym meczu rundy wiosennej rozgrywek grupy IV III ligi gracze Chełmianki Chełm ulegli na wyjeździe Podhalu Nowy Targ 0:1. Gola na wagę trzech punktów dla ekipy z Małopolski zdobył w 60. minucie meczu Marek Mizia. – Przez długie fragmenty gry nie było widać żadnej różnicy w grze obu zespołów i trudno było zidentyfikować, która drużyna walczy o awans. Niestety przy wykończeniu akcji zabrakło nam zimnej krwi, szczególnie w pierwszej połowie, ponieważ czterech czy pięciu składnych akcji nie zakończyliśmy celnym strzałem. Nie należy zapominać, że wykorzystywanie błędów u tak doświadczonego przeciwnika jest trudne, więc tym bardziej powinniśmy wykorzystać to, co stworzyliśmy. Szybkie ataki gospodarzy były zwieńczone celnym strzałem zakończonym bramką. My natomiast dążyliśmy do wyrównania i cieszy to, że przez całą końcówkę drugiej połowy udało nam się zepchnąć gospodarzy do defensywy. Pokazaliśmy jedność i myślę, że jest to dobry prognostyk na przyszłość – mówi Artur Bożyk.

Podhale Nowy Targ – Chełmianka Chełm 1:0 (0:0)
Bramka: Marek Mizia 60′

Podhale: Szukała – Drobnak, Baran, Bedronka, Tonia, Mizia (78′ Barbus), Dynarek, Mianowany (82′ Lewiński), Potoniec (78′ Kobylarczyk), Hruska (90′ Łukaszczyk), Pląskowski.

Chełmianka: Drzewiecki – Kwiatkowski, Niewęgłowski, Chodziutko, Kotowicz, Uliczny, Czułowski, Pioś, (62′ Koszel), Kocoł, Efir (69′ Zawiślak), Szpak.

Żółta kartka: Michał Efir