Sebastian Ciołek uratował Chełmiance punkt w starciu z Sokołem

W 6. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Chełmianka Chełm podejmowała  Sokoła Sieniawa. Już w 13. minucie środowego meczu przyjezdni wyszli na prowadzenie. Po długim podaniu z głębi pola ładnym uderzeniem popisał się Paweł Hass, zdobywając pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Gospodarze szukali wyrównania i dopięli swego w 89. minucie. Po dośrodkowaniu w polu karnym Sokoła najlepiej odnalazł się Dawid Skoczylas, doprowadzając do rezultatu 1:1. W ostatniej akcji meczu drużyna z Sieniawy miała wielką szansę na odniesienie zwycięstwa. Po faulu w polu karnym Chełmianki do jedenastki podszedł Kacper Drelich. Strzał defensora Sokoła obronił Sebastian Ciołek, a starcie zakończyło się podziałem punktów. – Bardzo źle weszliśmy w ten mecz. Przez pierwsze pół godziny przewaga Sokoła była zauważalna. Nawet stracona bramka nas nie obudziła. Jednak ostatnie 10-15 minut pierwszej części były symptomem naszej lepszej gry. W sytuacji sam na sam znalazł się Piotr Adamski i powinien zdobyć gola. W drugiej połowie to pogoda zdeterminowała grę. Musieliśmy stosować proste środki, ponieważ warunki atmosferyczne nie pozwalały na inny sposób grania. Było widać, że zawodnicy chcą i trzeba im za to podziękować, bo wyszarpali punkt w tym spotkaniu. To widowisko może nie było zbyt piękne, ale pełne dramaturgii. W doliczonym czasie gry Sebastian Ciołek obronił jeszcze rzut karny. Cieszymy się z tego punktu. Szkoda indywidualnego błędu, po którym podobnie jak w Puławach straciliśmy bramkę. Do kolejnego meczu zostało nam trzy dni i będziemy mieli w nim okazję, żeby pokusić się o komplet punktów, który jest nam bardzo potrzebny – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Chełmianki Tomasz Złomańczuk.

W następnej kolejce Chełmianka Chełm zagra na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski (29 sierpnia, 17:00).

Chełmianka Chełm – Sokół Sieniawa 1:1 (0:1)
Bramki: Dawid Skoczylas 89′ – Paweł Hass 13′

Chełmianka: Ciołek – D. Brzozowski, Kanarek (80′ Skoczylas), Wołos, Brzyski – Kotowicz, Bednara (46′ Wawryszczuk), Bonin, Adamski (62′ Dąbrowski) – Prytuliak, Myśliwiecki (46′ Wójcik).

Sokół: Zając – Grasza, Drelich, Kapuściński, Lis (90′ Kasperkowicz) – Majda, Jędryas, Purcha, Burka, Hass – King (58′ Kitliński).

Żółte kartki: Piotr Adamski, Michał Wawryszczuk, Oleksii Prytuliak – Damian Jędryas, Dawid Burka