Sparing: Chełmianka górą nad Orlętami. Zadecydowały szybko strzelone gole

Sparing: Chełmianka górą nad Orlętami. Zadecydowały szybko strzelone gole

W sobotnim sparingu rozgrywanym w Radzyniu Podlaskim zmierzyli się kolejni dwaj III-ligowcy. Miejscowe Orlęta podejmowały Chełmiankę Chełm, której ulegli 1:3.

Artur Bożyk:

Pierwsza stracona przez nas bramka wynikła z błędu, którego można było uniknąć i widoczny był przy tym brak doświadczenia. Drugiego gola straciliśmy niedługo po pierwszym, a doprowadziła do niego niefrasobliwość bramkarza i jego nieudany drybling z napastnikiem. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać. Nie poradziliśmy sobie z sytuacją, w której szybko przegrywaliśmy 0:2. Pojawiło się za dużo skrajnych i negatywnych emocji, które utrudniały nam powrót do gry. Jedynie sporadycznie występowały fragmenty, które mogły cieszyć. Łamanie fundamentalnych zasad dotyczących gry obronnej doprowadziło do tego, że ten mecz był nieudany w naszym wykonaniu, jednak bardzo bogaty we wnioski. Szczególnie dotyczyły one zawodników, którzy już są tutaj, ale i grupy, która do nas dołączyła.


Jan Konojacki:

Myślę, że szybko strzelone przez nas bramki ustawiły ten mecz. Już w 7. minucie prowadziliśmy 2:0, przez co rywalom na pewno trudniej się grało. Osobiście cieszy mnie to, że zaczyna być widać pracę, którą wykonujemy. Sam sparing oceniam pozytywnie, bo mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Mieliśmy problem z finalizacją akcji, ale na to przyjdzie jeszcze czas. Na razie dobrze, że te sytuacje bramkowe sobie stwarzamy.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Orlęta Radzyń Podlaski zagrają z Huraganem Międzyrzec Podlaski (11 lipca). Natomiast Chełmianka Chełm zmierzy się z Victorią Żmudź (8 lipca).

Orlęta Radzyń Podlaski – Chełmianka Chełm 1:3 (0:2)
Bramki: Karol Rycaj 85′ – Michał Wołos 2′, Paweł Myśliwiecki 7′, Piotr Adamski 63′

Orlęta: Klebaniuk – Chyła, Kursa, Wiatrak, Nowosadko, Szymala, Kot, Kamiński, Kobiałka, Syryjczyk, zawodnik testowany oraz Bożym, Idzikowski, Korolczuk, Kalita, Kuźma, Nowacki, Rycaj.

Chełmianka: Ciołek – Kożuchowski, Wołos, Salewski, Maliszewski, Bednara, Więcaszek, D. Brzozowski, Skoczylas, Kotowicz, Myśliwiecki oraz Adamski, A. Brzozowski, Fiedeń.

fot. Facebook Chełmianki Chełm