Sparing: Zła passa Chełmianki trwa

Sparing: Zła passa Chełmianki trwa

Trzecią porażkę z rzędu w zimowym okresie przygotowawczym poniosła Chełmianka Chełm. Ekipa z Chełma uległa 0:2 Granitowi Bychawa, dla którego było to drugie spotkanie kontrolne zakończone zwycięstwem. Trener III-ligowca Jan Kojonacki przyglądał się w tym spotkaniu trzem piłkarzom, jednak ich przyszłość nie jest jeszcze znana. Inaczej sytuacja wygląda w zespole z Bychawy, gdzie testowani gracze są blisko podpisania kontraktów z klubem.

Łukasz Gieresz:

Założyliśmy sobie grę w ataku pozycyjnym w kilku wariantach. Pojawiało się bardzo dużo niedokładności, co jest spowodowane obciążeniami, na których aktualnie się znajdujemy. Jeśli chodzi o realizację zadań taktycznych, to zespół podszedł do tego bardzo poważnie. Były lepsze i gorsze momenty, jednak możemy być zadowoleni z gry i realizacji założeń. Zawodnicy testowani wypadli pozytywnie i w tym tygodniu przejdziemy już do konkretnych rozmów. W tym spotkaniu nie wystąpił Bartłomiej Prus, który zgłosił uraz oraz Cezary Pęcak, który otrzymał zgodę na wyjazd na półfinały Akademickich Mistrzostw Polski. Ponadto czekamy na decyzję Jarosława Walęciuka. Jeśli zgłosi się po niego jakiś klub, to umożliwimy mu odejście. Problemy zdrowotne Rafała Dudkiewicza nie pozwolą mu u nas grać, ale od 1 lutego ten gracz pełni funkcję mojego asystenta.


Jan Kojonacki:

W tym spotkaniu nie realizowaliśmy zadań taktycznych, które sobie założyliśmy. Przeciwnik stworzył nam bardzo wiele problemów, wykazując się większą determinacją i mobilnością. Bardzo wolno organizowaliśmy się w defensywie i byliśmy spóźnieni w każdym momencie tego meczu. Pierwszego gola straciliśmy po kontrze. Natomiast druga bramka dla rywali padła po błędzie indywidualnym. Szukając szczęścia w kontratakach, trudno było cokolwiek zrealizować, bo nie graliśmy tak, jak sobie założyliśmy. Ta konfrontacja pokazała jak wiele pracy jeszcze przed nami.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Granit Bychawa zmierzy się z Avią II Świdnik (5 lutego). Natomiast Chełmianka Chełm zagra z Tomasovią Tomaszów Lubelski (12 lutego).

Granit Bychawa – Chełmianka Chełm 2:0 (1:0)
Bramki:
Dominik Struk, Jakub Szymala

Granit: Ziółkowski (46′ Zawiślak) – Drozd (46′ Wolski), Świderski (46′ Gajur), Radziewicz (46′ Lewczuk), Piwnicki, Banachiewicz (46′ Szymala), K. Sprawka (46′ Różycki), Misztal (46′ Styk), Morenkov (46′ Wierzbicki), Struk.

Chełmianka: Szymkowiak – Dobrzyński, Salewski, Kożuchowski, Adamski, J. Rak, zawodnik testowany I, Wójcicki, zawodnik testowany II, Jodłowski, Hladkyy oraz Wojtiuk, Leśniak, Krawiec, Rzepecki, Dąbrowski, Daw. Kuśmierz, zawodnik testowany III.

fot. KIKI (archiwum)