W Zamościu bez bramek, ale nie bez emocji

W Zamościu bez bramek, ale nie bez emocji

Bezbramkowym remisem zakończyły się sobotnie derby województwa lubelskiego, w którym Hetman Zamość podejmował Chełmiankę Chełm. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego od 33. minuty spotkania grali w przewadze jednego zawodnika, ale po raz kolejny nie wykorzystali tego i w czwartym meczu z rzędu nie znaleźli drogi do bramki rywali. Natomiast biało-zieloni sięgnęli po pierwszy punkt pod wodzą Tomasza Złomańczuka. 

Jacek Ziarkowski:

W tym meczu było sporo walki, ale i dużo szarpanej gry. Przez to spotkanie nie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych. Widać było, że Chełmianka Chełm miała pomysł na to starcie i konsekwentnie go realizowała. Ponownie graliśmy w przewadze jednego zawodnika, lecz nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Musimy się skupić na tym i popracować nad ofensywą. Niestety mamy problemy z kreowaniem sobie okazji bramkowych. O ile nasza defensywa spisuje się solidnie, o tyle siła ofensywna wygląda dość mizernie. 


Tomasz Złomańczuk:

Za nami ciężki derbowy mecz. Zanotowaliśmy bardzo dobry początek w tym spotkaniu, bo wykreowaliśmy sobie cztery niezłe sytuacje, po których powinniśmy strzelić bramkę i to ustawiłoby to starcie. Niestety czerwona kartka dla nas zweryfikowała nasze plany. W każdym razie muszę pochwalić swoją drużyną za postawę w tym meczu i za zaangażowanie. Remis w zaistniałych okolicznościach należy przyjąć jako sukces. Cieszymy się z punktu, a po komplet oczek postaramy się sięgnąć w kolejnym spotkaniu.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Hetman Zamość podejmie Stal Kraśnik (10 listopada, 13:00). Natomiast Chełmianka Chełm także u siebie zagra z Jutrzenką Giebułtów (10 listopada, 14:00).

Hetman Zamość – Chełmianka Chełm 0:0

Hetman: Sobieszczyk – Kanarek (46′ Turczyn), Dudek, Żmuda, Skiba – Myśliwiecki, Kycko (60′ Skoczylas), Słotwiński (74′ Pupeć), Buczek, Wacławek (77′ Koszel) – Oziemczuk (84′ Olszak).

Chełmianka: Osuch – Wołos, Myszka, Dobrzyński, Kwiatkowski – J. Niewęgłowski, Kożuchowski (90+2′ Warecki), Uliczny, Czułowski, D. Niewęgłowski (85′ Wolski) – Hladkyy (83′ Stachyra).

Żółte kartki: Patryk Słotwiński, Dawid Skoczylas – Rafał Dobrzyński x2, Piotr Kożuchowski, Paweł Wolski, Volodymyr Hladkyy, Jakub Szymkowiak (na ławce rezerwowych)
Czerwonka kartka: Rafał Dobrzyński 33′ (za drugą żółtą)*
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

*ponadto czerwoną kartką w 90. minucie został ukarany trener Tomasz Złomańczuk (za krytykowanie decyzji sędziego)