Zmiany w sztabie szkoleniowym Chełmianki. Tomasz Złomańczuk nowym trenerem biało-zielonych!

Zarząd i Rada Nadzorcza Chełmianki Chełm podjęli decyzję o zmianie na stanowisku pierwszego trenera drużyny seniorów. Jana Konojackiego, który dotychczas prowadził biało-zielonych zastąpi Tomasz Złomańczuk, który w przeszłości pracował już w Chełmiance.

Jan Konojacki był trenerem drużyny z Chełma od stycznia 2020 roku, obejmując zespół, gdy klub mierzył się z poważnymi problemami finansowymi. Pod jego wodzą Chełmianka rozegrała pięć meczów ligowych, w których zespół zanotował jedno zwycięstwo, jeden remis i trzy porażki. Szkoleniowiec doprowadził ekipę biało-zielonych do triumfu w Pucharze Polski ChOZPN, a także do finału rozgrywek pucharowych na szczeblu wojewódzkim, w którym Chełmianka musiała uznać wyższość Orląt Radzyń Podlaski. Włodarze klubu z Chełma zaproponowali trenerowi Konojackiemu pozostanie w klubie i objęcie funkcji koordynatora grup młodzieżowych oraz prowadzenie drużyny juniorów starszych.

Nowy szkoleniowiec Chełmianki, Tomasz Złomańczuk prowadził chełmski zespół od października do grudnia 2019 roku. W trakcie jego pracy ekipa z Chełma rozegrała sześć meczów, trzykrotnie remisując i trzykrotnie przegrywając. Poza Chełmianką 45-latek pracował w trakcie swojej kariery trenerskiej w Motorze Lublin oraz Podlasiu Biała Podlaska. Asystentami Złomańczuka będą Radosław Leonowicz i Grzegorz Bonin. W sztabie szkoleniowym znajdą się również trener bramkarzy Artur Chwedorczuk i trener odnowy biologicznej Zbigniew Kiryk.

fot. KIKI (archiwum)

0 0 votes
Article Rating