Blamaż lubelskich futsalistów w Gliwicach

W ramach 8. kolejki I ligi futsalu grupy południowej zespół AZS-u UMCS Lublin mierzył się na wyjeździe z GSF Gliwice. Pojedynek zapowiadał się ciekawie, bo był starciem ligowego średniaka i pretendenta do mistrzowskiego tytułu. Pierwsze dziesięć minut to jednak prawdziwa dominacja gospodarzy, którzy błyskawicznie rozklepywali obronę rywali. W 7. minucie Pawła Furtaka pokonał Dominik Wilk i to rozwiązało worek z bramkami, bo w krótkim odstępie czasu padły kolejne ciosy – dokładnie cztery. Pod koniec premierowej odsłony padło trafienie na 6:0 autorstwa Amadeusza Pasierba. Druga połowa była podobna z tym że przełamali się goście. W ostatnich minutach spotkania dwa razy trafił Tomasz Lutecki i raz Mateusz Szyszko. Bramkę honorową dla lublinian zdobył Grzegorz Fularski.

GSF Gliwice – AZS UMCS Lublin 9:1 (6:0)
Bramki: Tomasz Lutecki x6, Dominik Wilk, Amadeusz Pasierb, Mateusz Szyszko – Grzegorz Fularski

GSF: Groszak, Bogdziewicz – Lutecki, Czech, Pasierb, Wilk, Mirga, Paul, Węgiel, Rabiej, Szyszko, Cygnarowski, Cichy.

AZS UMCS: Furtak – Ostrowski, Fularski, Tarkowski, Kozieł, Ławicki, Urtnowski, Szafrański, Michalak.