Dwuznaczny remis

Pierwszy remis w sezonie 2019/2020 zanotowali futsaliści AZS-u UMCS Lublin. Podopieczni Konrada Tarkowskiego w swoim ostatnim meczu w tym roku podzielili się punktami z Buskowianką Busko Zdrój. Bramkę na wagę punktu w niedzielnym meczu dla lubelskiej ekipy zdobył w końcowych fragmentach spotkania Łukasz Mietlicki. – Konsekwencją tego, że długo goniliśmy wynik, była pewna ospałość w naszych szeregach w pierwszej połowie. Buskowianka jest takim zespołem, który czuje to i wtedy wykorzystuje swoje szanse. Szkoda straconej bramki, bo bardzo dobrze zachował się Adrian Parzyszek, a przy dobitce pozwoliliśmy rywalom dojść do dogodnej dla siebie sytuacji. Wiedzieliśmy, że z przodu potrafimy sobie kreować okazje, ale musimy skupiać się bardziej na obronie. Ta po przerwie była już taka, jaka chcieliśmy, aby była. Od początku tej części daliśmy sobie sygnał do ataku i udało nam się doprowadzić remisu, choć dopiero w końcówce. Możemy być z tego zadowoleni, lecz mały niedosyt na pewno pozostaje, ponieważ spokojnie mogliśmy pokusić się o zwycięstwo. Jeśli chodzi o całą rundę, to chyba nikt nie spodziewał się, że będziemy w takim, a nie innym miejscu. Dla nas jest to jednak impuls do jeszcze cięższej pracy. Co nam to da, to okaże się na koniec sezonu – komentuje trener Dzików. Do rywalizacji ligowej zawodnicy z Lublina powrócą w drugi weekend stycznia 2020 roku.

AZS UMCS Lublin – Buskowianka Busko Zdrój 1:1 (0:1)
Bramki: Łukasz Mietlicki 39′ – Dawid Porębski 17′

AZS UMCS: Adrian Parzyszek, Paweł Furtak – Michał Ostrowski, Łukasz Mietlicki, Jakub Wankiewicz, Mateusz Szafrański, Damian Stelmaszuk, Marcin Ostrowski, Tomasz Ławicki, Grzegorz Fularski, Tomasz Wnuk, Tomasz Sekrecki, Krystian Michalak, Tomasz Godyński.

Buskowianka: Jakub Wałach, Jan Zachariasz –  Michał Gąsior, Daniel Suchan, Mateusz Mroczka, Tomasz Armatys, Adam Przeniosło, Łukasz Mika, Tomasz Grzesiak, Wojciech Przybył, Michał Ślaski, Robert Ślęczka, Dariusz Kuźma, Dawid Porębski.