Dziki zaznały smaku porażki w Tychach

Pierwszą przegraną od siedmiu kolejek zanotowali futsaliści AZS-u UMCS Lublin. Pogromcami podopiecznych Konrada Tarkowskiego okazali się zawodnicy GKS-u Tychy. Spotkanie na Śląsku od początku nie układało się po myśli lubelskich akademików. Czerwoną kartkę szybko zobaczył Grzegorz Fularski, a gospodarze nie okazali się gościnni i wykorzystali osłabienie przyjezdnych oraz ich błędy w obronie, wychodząc przed przerwą na dwubramkowe prowadzenie. W drugiej części zdeterminowani lublinianie zdobyli gola kontaktowego, jednak w samej końcówce tyszanie ustalili rezultat spotkania na 3:1. – To spotkanie odbywało się w dobrym tempie. Drużyna z Tych była przygotowana na to starcie. Początek meczu był dla nas pechowy. Straciliśmy bramkę po rzucie rożnym, chwilę później kontrowersyjną czerwoną kartkę zobaczył Grzegorz Fularski, po czym straciliśmy drugiego gola. Później, chcąc odrobić straty, zaprezentowaliśmy większą sportową złość i wtedy pojawiła się u nas taka gra, jaka powinna być. Niestety, zabrakło nam czasu, aby przed przerwą to udokumentować. Pod koniec pierwszej połowy powinniśmy dostać przedłużony rzut karny za sztuczny faul zawodnika gospodarzy. Jednak sędzia nie zagwizdał, nie wiem, dlaczego tego nie zrobił. Na drugą część spotkania wyszliśmy bardzo zmobilizowani. Praktycznie na dziewiętnaście minut zepchnęliśmy drużynę z Tych do obrony. Stworzyliśmy sobie sześć świetnych sytuacji, ale wykorzystaliśmy jedną z nich. W ostatnich sekundach spotkania rozluźniliśmy się, a gospodarze wykorzystali to, strzelając trzecią bramkę. To trafienie trochę podcięło nam skrzydła, jednak chyba i tak nie bylibyśmy w stanie doprowadzić do wyrównania – mówi Konrad Tarkowski.

W następnej kolejce futsaliści AZS-u UMCS Lublin podejmą FC 2016 Siemianowice Śląskie (25 stycznia, 13:30).

GKS Tychy – AZS UMCS Lublin 3:1 (2:0)
Bramka dla AZS-u UMCS: Mateusz Szafrański

AZS UMCS: Paweł Furtak, Adrian Parzyszek – Damian Stelmaszuk, Marcin Ostrowski, Tomasz Ławicki, Michał Ostrowski, Łukasz Mietlicki, Grzegorz Fularski, Jakub Wankiewicz, Mateusz Szafrański, Tomasz Sekrecki, Tomasz Godyński.

Czerwona kartka: Grzegorz Fularski (za faul).