Krótka przygoda Dzików z Pucharem Polski

Na etapie 1/32 futsaliści AZS-u UMCS Lublin pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski. Podopieczni Artura Gadzickiego po dogrywce musieli uznać wyższość ligowego rywala, Buskowianki Busko Zdrój. – Jeśli chodzi o tempo meczu, to z obu stron było ono typowo świąteczne. Szkoda, bo wyciągnęliśmy wynik z 1:3 na 3:3 i doprowadziliśmy do dogrywki, ale sposób, w jaki traciliśmy w niej bramki woła o pomstę do nieba. Przede wszystkim musimy grać lepiej w defensywie. Wydaje mi się, że nie do końca udźwignęliśmy to spotkanie pod względem fizycznym. Przed nami dwa tygodnie przerwy, którą musimy wykorzystać, aby poprawić naszą grę – komentuje szkoleniowiec lubelskiej drużyny.

AZS UMCS Lublin – Buskowianka Busko Zdrój 3:8 (0:1, 3:3, 3:5)
Bramki: Maciej Urtnowski x2, Łukasz Mietlicki- Michał Krzemiński, Dawid Porębski, Jakub Wałach, Marcin Taler, Tomasz Grzesiak x2, Adam Imiela, Adam Przeniosło

AZS UMCS: Furtak, Hajkowski – Ławicki, Tarkowski, Urtnowski, Kozieł, Ma. Ostrowski, Mietlicki, Szafrański, Król, Waszczyński.

Buskowianka: Zachariasz, Wałach – Imiela, Przeniosło, Mika, Porębski, Grzesiak, Krzemiński, Taler.

Niewykorzystany rzut karny: Marcin Taler (nie trafił w bramkę).