Remis Dzików w Komprachcicach

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie 17. kolejki grupy południowej I ligi futsalu w Komprachcicach, pomiędzy tamtejszym Berlandem a AZS-em UMCS Lublin. Przed meczem nieznacznym faworytem byli gospodarze, zajmujący drugie miejsce w tabeli, jednak lublinianie znajdujący się dwie lokaty niżej nie pozostawali bez szans. Początek tego starcia przebiegał pod dyktando miejscowych. Zawodnicy z województwa opolskiego łatwo dochodzili do sytuacji, które wykorzystywali, dzięki czemu na przerwę schodzili, mając dwa gole przewagi. Druga połowa wyglądała zgoła inaczej, mimo że pierwsze minuty, w których gospodarze strzelili trzecią bramkę, na to nie wskazywały. Przyjezdni wzięli się za odrabianie strat. Podopieczni Konrada Tarkowskiego doprowadzili do wyrównania, a pojedynek zakończył się rezultatem 3:3. Nie przyjechaliśmy na to spotkanie tak jak zwykle, czyli dzień wcześniej. Wyszliśmy na mecz, praktycznie wysiadając z busa, co było widoczne na początku tego starcia. Dwa błędy w obronie doprowadziły do tego, że przegrywaliśmy 0:2. Mieliśmy rzut karny, którego nie wykorzystaliśmy. Po przerwie próbowaliśmy odrobić straty, co wiązało się z ryzykiem, jednak po błędzie całej obrony straciliśmy kolejnego gola. Jednak nie poddaliśmy się i zaczęliśmy grać w przewadze, a już udowodniliśmy w tym sezonie, że dobrze nam to wychodzi. Strzeliliśmy trzy gole z rzędu, a w ostatnich dziesięciu sekundach rywalizacji mieliśmy szansę na wygraną. Nie udało się i musieliśmy zadowolić się tym remisem, który na tak trudnym terenie jest, jak zwycięstwo – opowiada Konrad Tarkowski.

W następnej kolejce AZS UMCS Lublin zagra na wyjeździe z Futsal Team Brzeg (21/22 marca).

Berland OSiR Komprachcice – AZS UMCS Lublin 3:3 (2:0)
Bramki dla AZS-u UMCS: Łukasz Mietlicki, Jakub Wankiewicz, Tomasz Sekrecki

AZS UMCS: Adrian Parzyszek, Paweł Furtak – Damian Stelmaszuk, Marcin Ostrowski, Tomasz Ławicki, Michał Ostrowski, Łukasz Mietlicki, Jakub Wankiewicz, Mateusz Szafrański, Tomasz Wnuk, Konrad Tarkowski, Tomasz Sekrecki, Marcin Bijas, Tomasz Godyński.