Rozgrywki ligowe w futsalu zakończone

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła decyzję o zakończeniu rozgrywek futsalu w sezonie 2019/2020. Działacze zadecydowali również o dalszych losach rywalizacji w piłce nożnej plażowej. W związku z postanowieniami PZPN-u mistrzem Polski został Rekord Bielsko-Biała. Występujący w grupie południowej I ligi futsaliści AZS-u UMCS Lublin zakończyli zmagania na czwartym miejscu. W 18 ligowych spotkaniach podopieczni Konrada Tarkowskiego zdobyli 30 punktów, notując bilans dziewięciu zwycięstw, trzech remisów i sześciu porażek.

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ:

“Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 18 kolejki tj. po ostatniej rozegranej kolejce, przy czym wszystkie drużyny utrzymują się w tych rozgrywkach i przystąpią do nich w sezonie 2020/2021. Mistrzem Polski została więc drużyna Rekordu Bielsko-Biała.

Awans do rozgrywek uzyskają dwa kluby I ligi Futsalu – mistrzowie poszczególnych grup. Awans do rozgrywek może również uzyskać zwycięzca meczów barażowych pomiędzy wicemistrzami grup, o ile decyzja właściwych władz administracyjnych umożliwi rozgrywanie oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium Polski, a mecze barażowe zostaną rozegranie do 31 sierpnia 2020 r. W przypadku braku możliwości ich rozegrania, decyzję o liczbie klubów uczestniczących w rozgrywkach podejmą wspólnie Departament Rozgrywek Krajowych PZPN i Zarząd Futsal Ekstraklasa Sp. z o.o.

Jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek poszczególnych grup I ligi Futsalu w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 17 kolejki tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek.

Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek danej grupy Ekstraligi PLF (najwyższa klasa rozgrywkowa kobiecego futsalu w Polsce – przyp. red.) w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 10 kolejki tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Jeśli do 31 października 2020 r. nie będzie możliwa organizacja turnieju Final Four, tytuł mistrzowski nie zostanie przyznany żadnej drużynie. Bezpośredni awans do rozgrywek uzyskują drużyny, które zajęły 1 miejsca w grupach I ligi Futsalu kobiet w sezonie 2019/2020. Do 31 października 2020 r. winny być rozegrane rewanżowe mecze barażowe o udział w rozgrywkach Ekstraligi PLF w sezonie 2020/2021 pomiędzy drużynami, które zajęły piąte miejsca w tabelach końcowych poszczególnych grup Ekstraligi PLF a drużynami, które zajęły drugie miejsca w tabelach końcowych poszczególnych grup I ligi Futsalu kobiet. W przypadku braku możliwości ich rozegrania, decyzję o liczbie klubów uczestniczących w rozgrywkach podejmie Departament Rozgrywek Krajowych PZPN.

Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek danej grupy I Ligi Futsalu kobiet w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 10 kolejki tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek.

Rozgrywki Pucharu Polski w Futsalu mężczyzn w sezonie 2019/2020 zostają wstrzymane na etapie 1/2 Finału. Rozgrywki zostaną wznowione o ile rozegranie wszystkich meczów 1/2 Finału i Finału lub organizacja turnieju w formule Final Four będzie możliwe nie później niż do 31 sierpnia 2020 r. W przypadku braku takiej możliwości, zdobywca Pucharu Polski w Futsalu nie zostanie wyłoniony.

Rozgrywki Pucharu Polski w Futsalu kobiet w sezonie 2019/2020 zostają zakończone na etapie 1/8 finału. W sezonie 2019/2020 zdobywca Pucharu Polski w Futsalu kobiet nie zostanie wyłoniony.

Rozgrywki Piłki Plażowej w roku 2020 odbędą się nie później niż do dnia 30 listopada 2020 r. w przypadku decyzji właściwych władz administracyjnych o możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium Polski w tym terminie.”

fot. Michał Piłat (archiwum)