Zwycięstwo Dzików po efektownym spotkaniu

Trzecią wygraną w sezonie 2019/2020 zanotowali futsaliści AZS-u UMCS Lublin. Podopieczni Konrada Tarkowskiego w ramach 6. kolejki rozgrywek I ligi pokonali we własnej hali Berland Komprachcice 5:3. Sobotni mecz nie rozpoczął się dobrze dla lublinian. Po pierwszej połowie to goście prowadzili 2:1. Jednak po przerwie wraz z grą gospodarzy odmienił się również wynik i trzy punkty pozostały w Lublinie. To spotkanie było dla kibica bardzo interesujące. Było w nim dużo bramek, walki oraz kontrowersji. Dla mnie jako trenera był to trudny mecz. Nie wszystko układało się po mojej myśli. Przed pierwszym gwizdkiem nieco inaczej wyobrażałem sobie przebieg gry. Na szczęście to my sięgnęliśmy po pełną pulę. Jest to zasługa chłopaków, którzy pomimo pierwszej połowy, gdy przegrywaliśmy, a nasza gra wyglądała bardzo słabo, potrafili się podnieść i pokazać, że jednak się chce. Dali oni radę przyłożyć się jeszcze mocniej i dzięki temu zdobyliśmy trzy punkty – mówi Konrad Tarkowski.

W następnej kolejce AZS UMCS Lublin zagra na wyjeździe z Herio Rzeszów (10 listopada, 17:00).

AZS UMCS Lublin – Berland Komprachcice 5:3 (1:2)
Bramki: Jakub Wankiewicz x3, Łukasz Mietlicki x2 – Igor Babanskykh, Michał Bienias

AZS UMCS: Paweł Furtak, Adrian Parzyszek – Łukasz Mietlicki, Tomasz Ławicki, Jakub Wankiewicz, Michał Ostrowski, Marcin Ostrowski, Mateusz Szafrański, Norman Kutnik, Damian Stelmaszuk, Marcin Bijas, Tomasz Godyński.