Arcyważne zwycięstwo Górnika w Rzeszowie

W 16. serii gier rozgrywek II ligi Górnik Łęczna pokonał na wyjeździe Stal Rzeszów 1:0. W pierwszym kwadransie sobotniego spotkania podopieczni Kamila Kieresia utrzymywali się przy piłce na połowie rywali, jednak nie byli w stanie zagrozić bramce rzeszowskiej drużyny. W 24. minucie płaskie uderzenie Pawła Wojciechowskiego końcówkami palców obronił Gerard Bieszczad. Chwilę później świetną interwencją po strzale Artura Pląskowskiego popisał się Adrian Kostrzewski. W 34. minucie Michał Goliński wyprowadził ekipę z Łęcznej na prowadzenie. 19-latek wykorzystał podanie za linię obrony Stali i głową pokonał golkipera przeciwników. Jeszcze przed przerwą okazję do wyrównania miał Wojciech Reiman, lecz jego strzał przeszedł minimalnie obok słupka. Na początku drugiej połowy z dystansu próbował Krystian Wójcik, ale uderzył niecelnie. Ostatecznie łęcznianie utrzymali jednobramkowe prowadzenie do końca meczu, notując dziewiąte zwycięstwo w sezonie 2019/2020. Dzięki tej wygranej Górnik Łęczna wrócił na pozycję lidera II ligi, jednak najgroźniejsi rywale zespołu z Lubelszczyzny jeszcze nie rozegrali swoich meczów tej kolejce.

W następnej kolejce Górnik Łęczna podejmie Legionovię Legionowo (9 listopada, 17:00).

Stal Rzeszów – Górnik Łęczna 0:1 (0:1)
Bramka: Michał Goliński 34′

Stal: Bieszczad – Sierant, Sylwestrzak, Kostkowski, Głowacki (78′ Jarecki) – Szczepanek (90′ Lorek), Reiman, Chromiński (70′ Goncerz), Ligienza (46′ Mozler), Plewka – Pląskowski.

Górnik: Kostrzewski – Orłowski (65′ Zagórski), Midzierski, Baranowski, Sasin – Goliński, Stromecki, Wójcik (77′ Korczakowski), Tymosiak, Stasiak (78′ Lewandowski) – Wojciechowski.

Żółta kartka: Wojciech Reiman
Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).