Cenna wygrana Górnika w Stargardzie

Piłkarze Górnika Łęczna kontynuują swój zwycięski marsz. W 29. kolejce rozgrywek II ligi podopieczni Kamila Kieresia pokonali na wyjeździe Błękitnych Stargard 2:1. Środowa konfrontacja rozpoczęła się bardzo dobrze dla przyjezdnych. W 22. minucie reprezentanci Lubelszczyzny otrzymali rzut karny po faulu na Marcinie Stromeckim. Do piłki umieszczonej na jedenastym metrze podszedł Paweł Wojciechowski i pokonał golkipera Błękitnych. Po pierwszej połowie drużyna z Łęcznej prowadziła 1:0. Na początku drugiej części goście kontrolowali przebieg boiskowych zdarzeń i kiedy wydawało się, że dowiozą bezpieczny wynik do końca meczu, rywale doprowadzili do wyrównania. W 74. minucie piłkę w bramce Górnika umieścił Mateusz Bochnak. Odpowiedź zespołu Kamila Kieresia była błyskawiczna. Już minutę później drugiego gola dla ekipy z Łęcznej zdobył Marcin Stromecki. Trafienie 26-letniego pomocnika zapewniło łęcznianom czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Wygrana nad Błękitnymi pozwoliła zielono-czarnym na wyprzedzenie Widzewa Łódź i objęcie pozycji lidera II ligi. Po 29 seriach gier łęcznianie będą przewodzić tabeli, jeśli łódzka drużyna przegra swoje dzisiejsze starcie z Elaną Toruń.

W następnej kolejce Górnik Łęczna podejmie Olimpię Elbląg (5 lipca, 13:05).

Błękitni Stargard – Górnik Łęczna 1:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Bochnak 74′ – Paweł Wojciechowski 22′ (rzut karny), Marcin Stromecki 75′

Błękitni: Sasiak – Theus, Ostrowski, Sadowski, Sitkowski (89′ Sawczak) – Sanocki (46′ Bochnak), Krawczun (71′ Kompanicki), Cywiński, Łysiak, Fadecki – Paczuk.

Górnik: Kostrzewski – Sasin, Midzierski, Baranowski, Leandro – Lewandowski (90′ Jaroszyński), Stromecki, Tymosiak (81′ Cierpka), Goliński (68′ Turek) – Śpiączka, Wojciechowski (77′ Wójcik).

Żółte kartki: Krystian Sanocki, Dominik Sasiak, Jakub Ostrowski – Dominik Lewandowski, Bartosz Śpiączka
Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin).