Górnik dopiął swego w meczu z Błękitnymi

Siódmy mecz w sezonie 2019/2020 wygrali piłkarze Górnika Łęczna, którzy w niedzielnym spotkaniu 12. kolejki rozgrywek II ligi pokonali u siebie znajdujących się w środku tabeli Błękitnych Stargard 1:0. Mimo przewagi gospodarzy w tym starciu bezbramkowy remis utrzymywał się aż do 84. minuty. Wtedy jedynego gola w niedzielnej konfrontacji zdobył wprowadzony na boisko dziesięć minut wcześniej Jakub Zagórski. 22-latek pewnie wykorzystał zespołową akcję ekipy prowadzonej przez Kamila Kieresia. Dla Górnika to zwycięstwo oznacza powrót na fotel lidera, choć tyle samo punktów (24) mają na swoim koncie drużyny Widzewa Łódź i Resovii.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Olimpią Elbląg (13 października, 13:05).

Górnik Łęczna – Błękitni Stargard 1:0 (0:0)
Bramka: Jakub Zagórski 84′

Górnik: Rojek – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro – Lewandowski (74′ Zagórski), Stromecki, Korczakowski (90′ Sasin), Wójcik, Goliński – Dzięgielewski (58′ Stasiak).

Błękitni: Rzepecki – Theus (89′ Bednarski), Ostrowski, Krawczun, Nowak (90′ Sitkowski) – Sanocki, Łysiak, Karmański (46′ Cywiński), Fadecki – Kurbiel (46′ Bochnak), Paczuk.

Żółte kartki: Dawid Dzięgielewski, Leandro – Filip Karmański, Paweł Łysiak