Górnik kontynuuje marsz do I ligi

W 30. kolejce rozgrywek II ligi piłkarze Górnika Łęczna pokonali przed własną publicznością Olimpię Elbląg 1:0. Reprezentanci Lubelszczyzny mocno rozpoczęli niedzielną konfrontację. W 8. minucie groźnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Igor Korczakowski, ale jego strzał wyłapał golkiper przeciwników. W 36. minucie kolejna próba Korczakowskiego przeszła obok lewego słupka bramki elbląskiego zespołu. W 45. minucie trzecia próba Korczakowskiego przyniosła zamierzony efekt. Pomocnik drużyny z Łęcznej uderzył z 25. metra i pokonał interweniującego golkipera Olimpii Pawła Rutkowskiego. Kilkadziesiąt sekund po bramce arbiter zakończył pierwszą połowę, po której podopieczni Kamila Kieresia prowadzili 1:0. Od początku drugiej części łęcznianie szukali możliwości na podwyższenie rezultatu. W 47. minucie strzał głową Pawła Baranowskiego trafił w boczną siatkę bramki Olimpii. W 64. minucie groźne dośrodkowanie Michała Golińskiego nie znalazło adresata. W dalszym fragmencie spotkania miejscowi skupili się na bronieniu korzystnego wyniku, oddając inicjatywę przeciwnikom. W 69. minucie mocne uderzenie Tomasza Sedlewskiego odbił Adrian Kostrzewski. Chwilę później po strzale Sebastiana Milanowskiego piłka uderzyła w słupek bramki Górnika. Ostatecznie ekipa z Łęcznej utrzymała korzystny rezultat do końca spotkania, odnosząc piąte zwycięstwo z rzędu. Dzięki tej wygranej zielono-czarni objęli prowadzenie w II-ligowej tabeli.

W następnej kolejce Górnik Łęczna podejmie Pogoń Siedlce (12 lipca, 17:40).

Górnik Łęczna – Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)
Bramka: Igor Korczakowski 45′

Górnik: Kostrzewski – Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro – Goliński (90′ Jaroszyński), Tymosiak (74′ Cierpka), Korczakowski (70′ Kalinkowski), Stromecki, Lewandowski (80′ Turek) – Wojciechowski.

Olimpia: Rutkowski – Kietłyka, Lewandowski, Wenger, Sedlewski – Jabłoński (74′ Morys), Bednarski, Krasa, Bucio (68′ Milanowski), Filipczyk – Branecki (64′ Kordykiewicz).

Żółte kartki: Marcin Stromecki – Klaudiusz Krasa, Tomasz Lewandowski