Górnik Łęczna przegrał czwarty ligowy mecz z rzędu

W 24. kolejce rozgrywek II ligi piłkarze Górnika Łęczna przegrali na własnym stadionie ze Stalą Stalową Wola 1:2. Gospodarze sobotniej konfrontacji mogli szybko objąć prowadzenie, ale strzał głową Marcina Stromeckiego z 2. minuty spotkania trafił w słupek. Po chwili łęcznianie mieli kolejną szansę. Uderzenie Bartłomieja Kalinkowskiego odbiło się od jednego z defensorów Stali i przeszło tuż obok słupka bramki podkarpackiego zespołu. W 21. minucie Kalinkowski interweniował bardzo niefortunnie, co skończyło się drugim golem samobójczym 25-letniego zawodnika w tej rundzie. Dziesięć minut później podopieczni Kamila Kieresia doprowadzili do remisu. W polu karnym przyjezdnych Adam Waszkiewicz faulował Michała Golińskiego, a z jedenastu metrów nie pomylił się Paweł Wojciechowski. W 37. minucie piłkę w bramce Górnika umieścił Krzysztof Kiercz, ale to trafienie nie zostało uznane, ponieważ obrońca Stali znajdował się na pozycji spalonej. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1:1. W 51. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotr Witasik uderzył minimalnie nad poprzeczką. Sześć minut później duży błąd przy chwycie piłki popełnił Adrian Kostrzewski, jednak goście nie umieli tego wykorzystać. W 73. minucie składną akcję zielono-czarnych wykańczał Adrian Cierpka, ale jego próba została zablokowana przez Krzysztofa Kiercza. Najlepszą okazję do zdobycia zwycięskiej bramki zawodnicy Górnika mieli w 77. minucie. Po dośrodkowaniu Michała Golińskiego z woleja przymierzył Bartosz Śpiączka, lecz świetną interwencją popisał się Dawid Pietrzkiewicz. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na ekipie z Łęcznej. W doliczonym czasie gry błąd defensywy Górnika wykorzystał Kacper Śpiewak, który głową pokonał Adriana Kostrzewskiego i zapewnił Stali zwycięstwo 2:1. Dla łęcznian przegrana z drużyną ze Stalowej Woli to czwarta ligowa porażka z rzędu. Po raz ostatni zielono-czarni zdobyli komplet punktów 30 listopada 2019 roku w konfrontacji z Górnikiem Polkowice.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Resovią (14 czerwca, 13:05).

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola 1:2 (1:1)
Bramki: Paweł Wojciechowski 31′ (rzut karny) – Bartłomiej Kalinkowski 21′ (gol samobójczy), Kacper Śpiewak 90+2′

Górnik: Kostrzewski – Zagórski, Baranowski, Midzierski, Leandro – Lewandowski (69′ Stasiak), Stromecki, Kalinkowski (46′ Korczakowski), Cierpka, Goliński – Wojciechowski (62′ Śpiączka).

Stal: Pietrzkiewicz – Waszkiewicz, Kiercz, Witasik, Zmorzyński (79′ Szifer) – Sobotka, Jopek, Chromiński (60′ Śpiewak), M. Płonka (62′ Stelmach), Ciepiela (83′ Szczutowski) – Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Igor Korczakowski – Michał Fidziukiewicz
Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok).