Górnik Łęczna z pewną wygraną w Tarnobrzegu!

Trzy bramki w meczu 15. kolejki II ligi strzelił Górnik Łęczna, który pokonał na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg. Zielono-czarni wyszli na prowadzenie już w 10. minucie spotkania za sprawą Pawła Wojciechowskiego, który wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy. Przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy wynik na 2:0 podwyższył Dawid Dzięgielewski. Piłkarze Siarki nie mogli tego dnia znaleźć sposobu na łęcznian, a kwadrans przed końcem stracili trzecią bramkę. Jej strzelcem był Robert Pisarczuk. Górnik tym samym zapisał na swoim koncie szóste zwycięstwo w sezonie 2018/2019.

Siarka Tarnobrzeg – Górnik Łęczna 0:3 (0:2)
Bramki: Paweł Wojciechowski 10′, Dawid Dzięgielewski 43′, Robert Pisarczuk 76′

Siarka: Krupa – Głaz, Kubowicz, Nadolski (90′ Galara), Duda, Drobot – Sitek (39′ Gębalski), Wawrylak (46′ Płatek), Janeczko (63′ Woźniak) – Ropski, Radulj.

Górnik: Rojek – Zagórski, Markowski (33′ Rogala), Pajnowski, Sasin – Łuszkiewicz, Tymosiak (84′ Korczakowski), Wójcik (67′ Bętkowski), Szysz, Dzięgielewski (60′ Pisarczuk) – Wojciechowski.

Żółte kartki: Mateusz Janeczko, Dawid Kubowicz, Krzysztof Ropski – Kamil Bętkowski, Tomasz Tymosiak
Sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka).