Górnik nie sprostał Puszczy

Drugą ligową porażkę w sezonie 2020/2021 ponieśli piłkarze Górnika Łęczna. W zaległym spotkaniu 8. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi łęcznianie przegrali na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 0:1. Pierwszą groźną sytuację w środowej potyczce stworzyli sobie gospodarze, jednak żaden z napastników niepołomickiego zespołu nie potrafił zamknąć niezłej centry Michała Mikołajczyka. W 20. minucie składną akcję zielono-czarnych wykańczał Karol Struski, lecz jego próba została zablokowana przez jednego z defensorów Puszczy. W 40. minucie zespół z Małopolski objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony do piłki dopadł Konrad Stępień i mocnym uderzeniem nie dał szans Maciejowi Gostomskiemu. Po przerwie podrażnieni reprezentanci Lubelszczyzny chcieli odwrócić losy rywalizacji, ale to miejscowi mieli bardzo dobrą okazję, żeby powiększyć swoją przewagę. W 72. minucie Mateusz Skrzypczak próbował przelobować Macieja Gostomskiego, lecz golkiper Górnika popisał się w tej sytuacji znakomitą interwencją. W końcówce podopieczni Kamila Kieresia szukali wyrównującej bramki głównie po stałych fragmentach gry, jednak ich starania nie przyniosły spodziewanego efektu. Ostatecznie Puszcza wygrała ten mecz 1:0. Dla drużyny prowadzonej przez Tomasza Tułacza zwycięstwo nad Górnikiem było piątą wygraną w trwających rozgrywkach i piątą odniesioną na własnym obiekcie.

W następnej kolejce Puszcza Niepołomice zagra na wyjeździe z ŁKS-em (22 listopada, 12:40). Natomiast Górnik Łęczna w wyjazdowym starciu zmierzy się z Odrą Opole (22 listopada, 12:40).

Puszcza Niepołomice – Górnik Łęczna 1:0 (1:0)
Bramka: Konrad Stępień 40′

Puszcza: Kobylak – Cikos (75′ Bartków), Czarny, Stępień, Mikołajczyk – Tomalski (67′ Klec), Skrzypczak, Serafin, Żytek, Rakoczy (75′ Bartosz) – Spławski (89′ Uwakwe).

Górnik: Gostomski – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro (76′ Rozmus) – Struski, Tymosiak (60′ Wojciechowski), Cierpka (46′ Krykun), Kalinkowski – Banaszak (76′ Stasiak), Śpiączka.

Żółte kartki: Erik Cikos, Łukasz Spławski, Michał Mikołajczyk, Michal Klec
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).