Górnik wciąż bez punktu w rundzie wiosennej

Drugą porażkę w drugim spotkaniu rundy wiosennej ponieśli piłkarze Górnika Łęczna. W hitowym starciu 22. kolejki rozgrywek II-ligowych podopieczni Kamila Kieresia ulegli przed własną publicznością Widzewowi Łódź 1:2. Niedzielna konfrontacja rozpoczęła się znakomicie dla reprezentantów Lubelszczyzny. W 5. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wynik strzałem głową otworzył Paweł Baranowski. Radość nie trwała długo, bowiem dwanaście minut później było już 1:1. Po pechowej interwencji piłkę do własnej bramki skierował Bartłomiej Kalinkowski. Później Widzew przejął inicjatywę i poszedł za ciosem. W 39. minucie Mateusz Możdżeń wykorzystał dogranie Adama Radwańskiego i pokonał bezradnego Patryka Rojka, wyprowadzając przyjezdnych na prowadzenie. Gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak żadna z sytuacji wypracowanych w drugiej połowie nie zakończyła się powodzeniem, a mecz zakończył się rezultatem 2:1 na korzyść ekipy z Łodzi. Pomimo porażki łęcznianie utrzymają pozycję wicelidera, ponieważ w tej kolejce zarówno GKS Katowice jak i Resovia przegrały swoje spotkania. Katowiczanie ulegli na wyjeździe Olimpii Elbląg 1:3, a ekipa z Podkarpacia okazała się słabsza od Bytovii Bytów (0:1). Na pierwszym miejscu umocnił się Widzew, który dzięki wygranej z Górnikiem ma już pięć punktów przewagi nad ekipą z Łęcznej.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z GKS-em Katowice (15 marca, 13:05). Natomiast Widzew Łódź podejmie Skrę Częstochowa (14 marca, 19:10).

Górnik Łęczna – Widzew Łódź 1:2 (1:2)
Bramki: Paweł Baranowski 5′ – Bartłomiej Kalinowski 17′ (gol samobójczy), Mateusz Możdzeń 39′

Górnik: Rojek – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro – Dzięgielewski, Stromecki, Kalinkowski (71′ Wójcik), Tymosiak (79′ Banaszak), Stasiak (46′ Lewandowski) – Wojciechowski.

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Wołąkiewicz, Tanżyna, Pięczek – Ojamaa (75′ Mandiangu), Możdzeń (85′ Gąsior), Poczobut, Radwański, Gutowski – Robak (82′ Wolsztyński).

Żółte kartki: Dominik Lewandowski, Przemysław Banaszak, Dawid Dzięgielewski – Henrik Ojamaa, Mateusz Możdzeń, Konrad Gutowski, Bartłomiej Poczobut
Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)