Górnik zneutralizował ofensywę ŁKS-u i zdobył komplet punktów

W 14. kolejce rozgrywek Fortuna 1. Ligi piłkarze Górnika Łęczna podejmowali Łódzki Klub Sportowy. W 10. minucie starcia trzeciej i drugiej ekipy I-ligowej tabeli gospodarze mieli pierwszą okazję. Składną akcję zielono-czarnych zakończyło uderzenie Serhija Krykuna, jednak pewną interwencją w tej sytuacji popisał się bramkarz przyjezdnych Arkadiusz Malarz. W 23. minucie drużyna prowadzona przez Wojciecha Stawowego miała szansę na objęcie prowadzenia. Po szarży lewą stroną Adriana Klimczaka piłka trafiła przed szesnastkę do niepilnowanego Pirulo, który uderzył nad bramką Górnika. W 37. minucie Macieja Gostomskiego próbował zaskoczyć Tomasz Nawotka, ale golkiper łęczyńskiego zespołu złapał piłkę po jego strzale. W końcówce pierwszej części Tomasz Tymosiak odebrał futbolówkę przed polem karnym ŁKS-u, popędził w stronę bramki przeciwników i oddał uderzenie, które jednak było bardzo niecelne. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 0:0. Druga połowa rozpoczęła się od świetnej szansy Karola Struskiego. Zawodnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem, jednak doświadczony golkiper ŁKS-u uchronił swój zespół przed stratą bramki. W 56. minucie po dośrodkowaniu Serhija Krykuna strzelał Bartosz Śpiączka, lecz próba napastnika Górnika była niecelna. Chwilę później po uderzeniu Adriana Cierpki świetną paradę wykonał bramkarz gości. W 72. minucie zielono-czarni objęli prowadzenie. Po miękkim dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Tymosiaka w polu karnym najlepiej odnalazł się Tomasz Midzierski i strzałem głową umieścił piłkę w bramce ŁKS-u. Goście chcieli doprowadzić do remisu, ale to podopieczni Kamila Kieresia mieli znakomitą okazję do zdobycia drugiego gola. Blisko był Paweł Wojciechowski, lecz piłka po jego próbie uderzyła w poprzeczkę. W 84. minucie napastnik Górnika miał już więcej szczęścia. 30-latek precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Arkadiusza Malarza i ustalił rezultat na 2:0. Dla zielono-czarnych triumf nad łódzkim zespołem był ósmym ligowym zwycięstwem w sezonie 2020/2021.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn (1 grudnia, 13:00). Natomiast ŁKS podejmie Miedź Legnica (1 grudnia, 20:30).

Górnik Łęczna – ŁKS 2:0 (0:0)
Bramki: Tomasz Midzierski 72′, Paweł Wojciechowski 84′

Górnik: Gostomski – Sasin, Midzierski, Baranowski, Leandro – Struski (90+1′ Goliński), Tymosiak, Kalinkowski (72′ Wojciechowski), Cierpka, Krykun – Śpiączka (90+1′ Stasiak).

ŁKS: Malarz – Dankowski, Moros Gracia, Dąbrowski, Klimczak – Pirulo, Sajdak (55′ Gryszkiewicz), Rozwandowicz (69′ Tosik), Dominguez, Trąbka (69′ Srnić) – Nawotka.

Żółta kartka: Maciej Dąbrowski
Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).