Jest i domowy triumf Górnika

Po drugi komplet punktów w sezonie 2019/2020 sięgnęli piłkarze Górnika Łęczna, którzy w ramach 6. kolejki rozgrywek II ligi pokonali u siebie GKS Katowice 1:0. Jedyną bramkę w niedzielnym meczu zdobył Paweł Wojciechowski, który już sto osiemdziesiąt sekund po pierwszym gwizdku pokonał golkipera gości po strzale głową. Warto dodać, że kapitalną asystą popisał się Maciej Orłowski. Napastnik zielono-czarnych ponownie na listę strzelców mógł wpisać się po przerwie, ale nie wykorzystał dogodnej okazji, jaką był rzut karny. Intencje 29-latka wyczuł bramkarz GieKSy Bartosz Mrozek, który w drugiej połowie zaliczył kilka bardzo dobrych interwencji. Dla podopiecznych Kamila Kieresia był to pierwszy triumf w tej kampanii odniesiony na własnym boisku.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola (31 sierpnia, 17:00).

Górnik Łęczna – GKS Katowice 1:0 (1:0)
Bramka: Paweł Wojciechowski 3′

Górnik: Rojek – Orłowski, Baranowski, Pajnowski, Leandro – Goliński, Tymosiak, Korczakowski (60′ Wójcik), Stromecki, Stasiak (62′ Dzięgielewski) – P. Wojciechowski (68′ Banaszak).

GKS: Mrozek – Z. Wojciechowski, Jędrych, Januszewski (87′ Broda), Rogala – Kiebzak (79′ Kompanicki), Gałecki, Habusta (85′ Szwedzik), Grychtolik (58′ Rogalski), Woźniak – Rumin.

Żółte kartki: Igor Korczakowski, Marcin Stromecki, Paweł Baranowski – Zbigniew Wojciechowski, Michał Gałecki, Bartosz Mrozek
Niewykorzystany rzut karny: Paweł Wojciechowski 53′ (obrona bramkarza)