Kadra Górnika Łęczna na rundę jesienną sezonu 2019/2020

W ostatni weekend lipca startują rozgrywki II ligi piłki nożnej w sezonie 2019/2020. Województwo lubelskie na tym szczeblu reprezentuje jedynie Górnik Łęczna, u którego latem doszło do przebudowy zespołu. Czy na 40-lecie istnienia klubu zielono-czarni wywalczą awans do wyższej klasy rozgrywkowej?

PRZED SEZONEM SŁÓW KILKA

O oknie transferowym:

Kamil Kiereś (trener Górnika Łęczna): Jestem zadowolony z organizacyjnej otoczki transferów, a więc ze sposobu doboru zawodników, analizy każdego z nich i finalizacji. Wszystko działo się w takich momentach, w których spokojnie można było mieć wpływ na przygotowanie piłkarzy pod kątem motorycznym i wprowadzania ich do zespołu. Wiadomo, że weryfikacja nastąpi w lidze, dlatego z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz. 

O sparingach:

Kamil Kiereś: W okresie przygotowawczym prezentowaliśmy dwa schematy taktyczne. W zależności od tego, jak będziemy chcieli realizować się na boisku, będziemy wszystko dobierali. Nie ukrywam, że drugą część przygotowań graliśmy ustawieniem, które było bardziej skuteczne. Wyniki w sparingach nie są sprawą pierwszorzędną. One na bieżąco pokazywały nam, w którym kierunku nie możemy iść i wyciągnęliśmy z nich sporo wniosków, także personalnych.

O pierwszym meczu (z Garbarnią Kraków):

Kamil Kiereś: Do każdego rywala należy podejść z powagą i z pokorą. Mamy materiały z ostatnich spotkań i analizowaliśmy grę Garbarni Kraków, choć w większej mierze przyglądaliśmy się naszej grze z ostatnich sparingów. Pierwsze kolejki są bardzo trudne, ponieważ do końca nie wiadomo, z jakim rywalem się mierzymy. To kolejne mecze dopiero pokażą, kto będzie liderem, kto znajdzie się w połowie stawki, a kto na dole. 

O celu:

Kamil Kiereś: Stawiamy na etapowość. Mamy za sobą ponad miesięczny okres pracy i z jednej strony jest to dużo, a z drugiej mało. Przebudowaliśmy kadrę, której staraliśmy się nadać kształt motoryczny i skomponować z niej system. Teraz przed nami nowy sezon, a w nim runda jesienna. Chcemy w niej zbudować taką pozycję, która pozwoli nam poważnie myśleć o tym, żeby z czasem włączyć się do walki o awans. 


LETNIE GRY SPARINGOWE GÓRNIKA ŁĘCZNA

GKS Bełchatów – Górnik Łęczna 2:0
Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 2:1
Sokół Adamów – Górnik Łęczna 0:13
Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 0:1
Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola 1:0
Górnik Łęczna − Stal Rzeszów 3:1
Górnik Łęczna – Legionovia Legionowo 2:0
Radomiak Radom − Górnik Łęczna 0:0


LETNIE TRANSFERY GÓRNIKA ŁĘCZNA

Odeszli: Marcin Broniszewski (trener), Oleh Borodai (Awanhard Kramatorsk), Adrian Łuszkiewicz (KKS Kalisz), Filip Szewczyk (Gryf Wejherowo), Mohamed Essam (Arab Contractors S.C.), Jakub Kowalski (Garbarnia Kraków), Mateusz Cetnarski (Stomil Olsztyn), Marcin Pigiel (Wisła Puławy), Przemysław Skałecki (Wisła Puławy, wypożyczenie), Bartłomiej Kukułowicz (Avia Świdnik, wypożyczenie), Bartosz Mroczek (Avia Świdnik), Robert Pisarczuk (Ślęza Wrocław), Kacper Jodłowski, Piotr Rogala, Szymon Klepacki (szukają klubu)

Przyszli: Kamil Kiereś (trener), Andrzej Orszulak (drugi trener), Sergiusz Prusak (trener bramkarzy), Jakub Zagórski (Puszcza Niepołomice), Kamil Pajnowski (Motor Lublin, powrót z wypożyczenia), Paweł Baranowski (Odra Opole), Marcin Stromecki (Znicz Pruszków), Karol Mackiewicz (Wigry Suwałki), Dominik Lewandowski (MKS Kluczbork), Leandro (Stal Mielec), Michał Goliński (UKS SMS Łódź, wypożyczenie), Przemysław Banaszak (Widzew Łódź, wypożyczenie), Adrian Szczerba (Radunia Stężyca, powrót z wypożyczenia), Karol Turek (Orlęta Radzyń Podlaski, powrót z wypożyczenia), Rafał Szady (BKS Lublin), Jakub Piotrowski (UKS SMS Łódź, wypożyczenie)


KADRA GÓRNIKA ŁĘCZNA NA RUNDĘ JESIENNĄ SEZONU 2019/2020

Bramkarze: Patryk Rojek, Adrian Kostrzewski, Jakub Piotrowski

Obrońcy: Tomasz Midzierski, Leandro, Maciej Orłowski, Kamil Pajnowski, Paweł Sasin, Jakub Zagórski, Jakub Jaroszyński, Paweł Baranowski, Karol Turek

Pomocnicy: Tomasz Tymosiak, Marcin Stromecki, Krystian Wójcik, Karol Mackiewicz, Dawid Dzięgielewski, Dominik Lewandowski, Michał Goliński, Donatas Nakrosius, Igor Korczakowski, Adrian Szczerba

Napastnicy: Aron Stasiak, Jakub Cielebąk, Rafał Szady, Przemysław Banaszak, Paweł Wojciechowski.

fot. Górnik Łęczna 

0 0 vote
Article Rating