Legia zakończyła pucharową przygodę Górnika

O dwie bramki Legia Warszawa okazała się lepsza od Górnika Łęczna, z którym mierzyła się w 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Od początku wtorkowego meczu to wicemistrzowie Polski byli zespołem, który narzucił swój styl gry. Zielono-czarni skutecznie odpierali ataki Wojskowych, aż do 40. minuty. Wtedy to Valerian Gvilia wykorzystał podanie Pawła Wszołka i z odległości kilku metrów pokonał Adriana Kostrzewskiego. Natomiast podopieczni Kamila Kieresia w pierwszej połowie nie zdołali oddać strzału na bramkę Radosława Cierzniaka. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i zaledwie trzy minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania gola na 2:0 dla Legii zdobył Jose Kante. 29-letni napastnik z łatwością uporał się najpierw z defensywą łęcznian, a następnie z golkiperem Górnika. Mimo prób ze strony podopiecznych Aleksandra Vukovicia więcej trafień w Łęcznej nie padło i do kolejnej fazy Pucharu Tysiąca Drużyn awansowała drużyna z Warszawy, która była zdecydowanym faworytem tej konfrontacji.

Górnik Łęczna – Legia Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Valerian Gvilia 40′, Jose Kante 48′

Górnik: Kostrzewski – Leandro, Midzierski, Baranowski, Orłowski – Tymosiak (52′ Banaszak), Stromecki, Korczakowski (73′ Wójcik), Dzięgielewski (73′ Lewandowski) – Wojciechowski.

Legia: Cierzniak – Stolarski, Wieteska, Jędrzejczyk, Karbownik – Martins, Antolić, Wszołek, Gvilia (75′ Praszelik), Linhares – Kante.