Let’s get it started in here!

Już tylko kilka godzin dzieli nas od wznowienia rozgrywek II ligi w sezonie 2018/2019. W pierwszym oficjalnym meczu w tym roku Górnik Łęczna podejmie Resovię. Początek niedzielnego spotkania o 13:05. 

Przed rundą wiosenną sezonu 2018/2019 do zielono-czarnych dołączyło jedenastu nowych piłkarzy. Wśród nich jest 31-letni Jakub Kowalski. – Miałem na początku oferty z innych klubów, ale z Górnikiem Łęczna byłem już po słowie. Finalnie bardzo się cieszę, że tutaj trafiłem. To mój pierwszy sezon, w którym występuję na tym szczeblu i mam nadzieję, że ostatni. Patrząc na sytuację w tabeli, wnioskuję, że będziemy się liczyli w walce o awans. Mam nadzieję, że dołożę swoją cegiełkę do tego – mówi Kowalski.

W rundzie jesiennej trwającej kampanii ekipa z Lubelszczyzny zremisowała 2:2 z Resovią. Jak będzie teraz? – Ja już nie mogę się doczekać pierwszego meczu. Po to przecież trenowaliśmy prawie trzy miesiące, podczas których wylaliśmy setki litrów potu. Jeśli dobrze zaczniemy, to wszystko może się zacząć inaczej układać. Skupiamy się jednak na każdym pojedynczym spotkaniu – zaznacza pomocnik łęcznian. – Podczas okresu przygotowawczego wykonaliśmy to, co założyli trenerzy i nikt nie narzekał. Wszyscy przychodziliśmy uśmiechnięci na treningi i sami siebie napędzaliśmy. Ciężka praca jest drogą do sukcesu, a naszym celem jest awans i to mieliśmy przed oczami w trakcie przygotowań – komentuje bramkarz Patryk Rojek. Czy 19-latek znajdzie się wyjściowej jedenastce na niedzielne spotkanie? – Wiem, że w rundzie jesiennej wywalczyłem sobie pewne miejsce w drużynie i nie mogę tej szansy zmarnować, ale też nie zapominam, jak ważna w życiu jest pokora. Jeśli chodzi o Adriana Kostrzewskiego, który gra na tej pozycji co ja, to uważam, że to bardzo dobry bramkarz, z którym jesteśmy na tym samym poziomie. Dogadujemy się bardzo dobrze i jeśli to ma przynieść korzyści klubowi to super. Rywalizacja jest przecież czymś normalnym w składzie – kończy 19-latek.

fot. Kazimierz Chmiel (archiwum)