Nieudany wyjazd Górnika do Olsztyna

W 15. kolejce Fortuna 1. Ligi piłkarze Górnika Łęczna mierzyli się ze Stomilem Olsztyn. Na początku wtorkowej konfrontacji obie drużyny szukały swoich szans po stałych fragmentach gry, jednak bramkarze zachowywali czujność w tych sytuacjach. W 12. minucie zza pola karnego groźnie uderzał Wojciech Łuczak, ale jego próba przeszła nad poprzeczką. Chwilę później golkiper gospodarzy Vladislavs Kudrjavcevs popełnił błąd pod wpływem agresywnego pressingu Bartłomieja Kalinkowskiego, lecz akcja Górnika zakończyła się niecelnym strzałem Tomasza Tymosiaka. W 28. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu kapitana olsztyńskiego zespołu Kamila Bucholca piłka trafiła do Huberta Szramki, który precyzyjnym strzałem głową pokonał Macieja Gostomskiego. Po stracie bramki podopieczni Kamila Kieresia dążyli do wyrównania i świetną okazję ku temu miał Bartosz Śpiączka, jednak po uderzeniu napastnika Górnika znakomitą interwencją popisał się golkiper Stomilu. Od 36. minuty zielono-czarni musieli sobie radzić w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę za odepchnięcie jednego z przeciwników obejrzał Bartosz Śpiączka. Po pierwszej połowie ekipa z Olsztyna prowadziła 1:0. W 50. minucie golkiper Stomilu popełnił kuriozalny błąd, a wprowadzony na boisko w drugiej połowie Paweł Wojciechowski trafił do bramki rywali, jednak arbiter nie uznał tego gola. Niecały kwadrans później po kolejnej pomyłce łotewskiego bramkarza przed świetną szansą stanął Przemysław Banaszak, ale fatalnie przestrzelił. Przyjezdni dopięli swego w 74. minucie. Po wrzutce Kamila Pajnowskiego piłka trafiła do Pawła Wojciechowskiego, który wyrównał stan rywalizacji. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, gospodarze po raz drugi wyszli na prowadzenie. W 83. minucie dogranie Serafina Szoty wykorzystał Hubert Szramka, zapewniając swojej ekipie zwycięstwo 2:1. Dla Górnika przegrana w Olsztynie była trzecią ligową porażką w sezonie 2020/2021.

W następnej kolejce Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica (4 grudnia, 17:40). Natomiast Górnik Łęczna podejmie Zagłębie Sosnowiec (6 grudnia, 16:00).

Stomil Olsztyn – Górnik Łęczna 2:1 (1:0)
Bramki: Hubert Szramka 28′, 83′ – Paweł Wojciechowski 74′

Stomil: Kudrjavcevs – Bucholc, Sadowski, Szota, Byrtek, Sierant (82′ Carolina) – Szramka, Ogrodowski (82′ Straus), Spychała, Łuczak (58′ Hinokio) (87′ Jarosz) – Kuświk (87′ van Veert).

Górnik: Gostomski – Sasin (46′ Pajnowski), Baranowski, Midzierski, Leandro (46′ Wojciechowski) – Struski, Cierpka, Kalinkowski (46′ Banaszak), Tymosiak (56′ Orłowski), Krykun (85′ Rozmus) – Śpiączka.

Żółte kartki: Vladislavs Kudrjavcevs – Kamil Pajnowski