Piłkarze Górnika Łęczna wznowili rozgrywki porażką w Katowicach

W 23. kolejce II ligi, pierwszej serii gier po wznowieniu rozgrywek Górnik Łęczna uległ na wyjeździe GKS-owi Katowice 1:2. Na początku środowego spotkania to gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak poza niecelnym strzałem Grzegorza Janiszewskiego, nie zagrozili bramce zielono-czarnych. W 11. minucie po dobrym dośrodkowaniu Grzegorza Rogali pewnie interweniował Patryk Rojek. Dwanaście minut później uderzał Arkadiusz Woźniak, ale strzał byłego zawodnika ekipy z Łęcznej wyłapał golkiper przyjezdnych. W 34. minucie po faulu Arkadiusza Jędrycha na Marcinie Stromeckim prowadzący to spotkanie Sebastian Tarnowski podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Paweł Wojciechowski. Radość gości z prowadzenia nie trwała długo, ponieważ już w 38. minucie ładne zgranie Arkadiusza Woźniaka wykorzystał Grzegorz Rogala, doprowadzając do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:1. Od 61. minuty podopieczni Kamila Kieresia grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Bartłomieja Kalinkowskiego. W 68. minucie zaskakujące uderzenie Marcina Stromeckiego z rzutu wolnego odbił bramkarz katowiczan Bartosz Mrozek. Pomimo liczebnej przewagi rywali ekipa z Lubelszczyzny szukała swoich szans. W 77. minucie po strzale głową Tomasza Midzierskiego piłka uderzyła w słupek. Sześć minut później to gospodarze wyprowadzili decydujący cios. Po niefortunnej interwencji Patryka Rojka piłkę do bramki Górnika wpakował wprowadzony chwilę wcześniej Piotr Kurbiel. Ostatecznie ekipa z Katowic wygrała to spotkanie 2:1. Po tej porażce Górnik Łęczna spadł na trzecie miejsce w II-ligowej tabeli.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra u siebie ze Stalą Stalowa Wola (6 czerwca, 17:40).

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1 (1:1)
Bramki: Grzegorz Rogala 38′, Piotr Kurbiel 83′ – Paweł Wojciechowski 34′ (rzut karny)

GKS: Mrozek – Michalski, Janiszewski, Jędrych, Rogala – Kiebzak (90+3′ Wojciechowski), Gałecki, Błąd, Habusta (79′ Bętkowski), Woźniak – Rogalski (79′ Kurbiel).

Górnik: Rojek – Zagórski, Baranowski, Midzierski, Leandro – Lewandowski (74′ Goliński), Stromecki, Kalinkowski, Cierpka, Dzięgielewski (85′ Stasiak) – Wojciechowski (70′ Śpiączka).

Żółte kartki: Arkadiusz Jędrych, Michał Gałecki, Arkadiusz Woźniak – Bartłomiej Kalinkowski x2, Bartosz Śpiączka
Czerwonka kartka: Bartłomiej Kalinkowski 61′ (za dwie żółte)
Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).