Piłkarze Górnika uczcili urodziny zwycięstwem nad Gryfem Wejherowo!

W 10. kolejce rozgrywek II ligi Górnik Łęczna pokonał przed własną publicznością zamykającego tabelę Gryfa Wejherowo 1:0. W 4. minucie piątkowego spotkania niebezpieczny strzał Krystiana Wójcika odbił golkiper Gryfa. Siedemnaście minut później z ostrego kąta szczęścia próbował Mateusz Majewski, ale jego uderzenie na rzut rożny zbił golkiper zielono-czarnych. W 25. minucie groźnie uderzał Wójcik, lecz jego strzał przeszedł nad poprzeczką. W 31. minucie wynik otworzył Aron Stasiak, który po rzucie rożnym wykorzystał zgranie Pawła Wojciechowskiego. W końcówce pierwszej części meczu bramce Górnika z rzutu wolnego próbował zagrozić Maksymilian Hebel, jednak jego strzał był niecelny. Cztery minuty po przerwie kontratak gości wykończył strzałem Mateusz Majewski, ale jego uderzenie wyłapał Patryk Rojek. W 55. minucie, podczas gdy gracze z Łęcznej wychodzili z kontratakiem Paweł Wojciechowski zahaczył Maksymiliana Hebla, a arbiter ukarał go bezpośrednią czerwoną kartką. W ostatnim fragmencie spotkania grający w przewadze przyjezdni próbowali odrobić straty, ale gracze Górnika dowieźli korzystny rezultat do końca. Zwycięstwo nad zespołem z Wejherowa pozwoliło łęcznianom na objęcie prowadzenia w tabeli rozgrywek II ligi.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Bytovią Bytów (29 września, 17:00).

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0 (1:0)
Bramka: Aron Stasiak 31′

Górnik: Rojek – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro – Goliński (85′ Lewandowski), Tymosiak, Wójcik, Stromecki, Stasiak (76′ Dzięgielewski) – Wojciechowski.

Gryf: Ferra – Kankowski, Biedrzycki (81′ Prusinowski), Gęsior, Koprowski, Nowicki (65′ Goerke), Majewski, Sławek, Czychowski, Burkhardt, Hebel.

Żółte kartki: Maciej Stromecki, Michał Goliński, Patryk Rojek, Leandro – Paweł Czychowski, Mateusz Majewski, Marcin Burkhardt, Maciej Prusinowski
Czerwona kartka: Paweł Wojciechowski 55′ (za niesportowe zachowanie)