Pogoń przerwała passę Górnika

Zwycięska seria Górnika Łęczna dobiegła końca. W 31. kolejce rozgrywek II ligi podopieczni Kamila Kieresia ulegli u siebie Pogoni Siedlce 2:3. Zielono-czarni rozpoczęli sobotnią konfrontację od mocnego akcentu. Już w 3. minucie najlepiej w zamieszaniu po rzucie wolnym odnalazł się Bartosz Śpiączka, pokonując golkipera Pogoni. Dwie minuty później miejscowi byli blisko zdobycia kolejnej bramki, jednak bramkarz siedlczan sparował uderzenie Pawła Baranowskiego na słupek. W 15. minucie pierwszą groźną okazję mieli zawodnicy z Mazowsza. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową Ivana Ocenasa przeszedł nad poprzeczką. W 23. minucie kolejną szansę mieli reprezentanci Lubelszczyzny, lecz dośrodkowanie Michała Golińskiego nie znalazło adresata. W 33. minucie Adriana Kostrzewskiego chciał zaskoczyć Tomasz Margol, ale golkiper ekipy z Łęcznej na raty wyłapał jego strzał z dystansu. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0. Tuż po przerwie przed świetną szansą na podwyższenie rezultatu stanął Paweł Wojciechowski, ale jego uderzenie było bardzo niecelne. W 52. minucie przyjezdni doprowadzili do remisu. Kombinacyjną akcję ekipy z Siedlec wykończył płaskim strzałem Kamil Walków. Na odpowiedź zielono-czarnych nie trzeba było długo czekać. W 56. minucie po faulu bramkarza Pogoni na Bartoszu Śpiączce sędzia Mateusz Bielawski podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Paweł Wojciechowski, wykonując efektowną podcinkę. Gdy wydawało się że ekipa z Łęcznej utrzyma korzystny rezultat do końca, goście przeprowadzili w końcówce dwie bramkowe akcje. W 85. minucie Adriana Kostrzewskiego pokonał Ivan Ocenas, a niecałą minutę później drogę do bramki Górnika znalazł Marcin Kozłowski, pieczętując wygraną drużyny z Siedlec.

Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 2:3 (1:0)
Bramki: Bartosz Śpiączka 3′, Paweł Wojciechowski 56′ (rzut karny) – Kamil Walków 52′, Ivan Ocenas 85′, Marcin Kozłowski 86′

Górnik: Kostrzewski – Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro (87′ Dzięgielewski) – Goliński, Tymosiak (77′ Cierpka), Stromecki, Lewandowski (82′ Turek) – Śpiączka, Wojciechowski.

Pogoń: Misztal – Sadzawicki, Ocenas, Wełna, Olszewski – Wojtuszek, Repka, Margol (79′ Wiktoruk), Mójta (68′ Więdłocha) – Marciniec (68′ Kozłowski), Walków (77′ Firlej).

Żółte kartki: Bartłomiej Olszewski, Rafał Misztal
Sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice).