Ruchy transferowe w Górniku Łęczna

Ruchy transferowe w Górniku Łęczna

Marcin Flis, Filip Karbowy i Arkadiusz Kasperkiewicz w nadchodzącym sezonie nie będą reprezentowali barw Górnika Łęczna. Cała trójka znalazła już nowych pracodawców. W zamian zielono-czarni pozyskali Krystiana Wójcika (na zdjęciu) i Michała Zubera.

Po spadku z Nice 1 ligi było pewne, że w Górniku Łęczna dojdzie do kolejnej rewolucji kadrowej. Ze stanowiskiem pożegnał się trener Bogusław Baniak, którego zastąpił Rafał Wójcik. Z drużyny odeszło już także trzech piłkarzy.

Marcin Flis związał się dwuletnim kontraktem z Sandecją Nowy Sącz, Filip Karbowy wylądował w Wigrach Suwałki, a Arkadiusz Kasperkiewicz będzie walczył o awans do Lotto Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa.

Jeżeli chodzi o transfery do klubu, to Górnik może pochwalić się pozyskaniem Krystiana Wójcika i Michała Zubera. Obaj w przeszłości reprezentowali już zielono-czarne barwy, a Zuber jest wychowankiem łęczyńskiego klubu.

– Cieszymy się, że Krystian i Michał do nas wracają. Chcemy, żeby drużyna składała się w dużej mierze z zawodników z Lubelszczyzny. Wierzymy, że obaj wykorzystają szansę i będą na boisku oddawać serce za Górnika Łęczna – mówi prezes zielono-czarnych Veljko Nikitović, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu.

Krystian Wójcik jest wychowankiem Włodawianki Włodawa. Jego ostatnim klubem był Raków Częstochowa. Michał Zuber w minionym sezonie był najlepszym strzelcem Lewartu Lubartów.

fot. Górnik Łęczna