Skuteczne egzekwowanie rzutów karnych zapewniło Górnikowi zwycięstwo nad Bytovią

Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Górnika Łęczna. W 28. kolejce rozgrywek II ligi zielono-czarni pokonali przed własną publicznością Bytovię Bytów 2:0. Początek sobotniego starcia był dosyć wyrównany. W 7. minucie po groźnym dośrodkowaniu Leandro akcję łęcznian zamykał Michał Goliński, lecz jego strzał został zatrzymany przez jednego z defensorów Bytovii. W 19. minucie dobrą wrzutkę rywali wyłapał Adrian Kostrzewski. Chwilę później Marcin Stromecki był bliski zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu rożnego, jednak golkiper przeciwników w porę interweniował. W 24. minucie koronkową akcję gospodarzy wykańczał Aron Stasiak, ale jego strzał był zbyt lekki. W 41. minucie podopieczni Kamila Kieresia objęli prowadzenie. Przemysław Banaszak został powalony w polu karnym przez Krzysztofa Bąka. Sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę, zdobywając pierwszą bramkę dla miejscowych. Jeszcze przed przerwą Bytovia miała szansę na wyrównanie, ale groźna próba z rzutu wolnego została zatrzymana przez defensywę Górnika. Po przerwie zawodnicy z Łęcznej kontrolowali przebieg spotkania, oddalając zagrożenie od własnej bramki. W 77. minucie w polu karnym Bytovii piłka uderzyła w rękę Adriana Bielawskiego. Za to zagranie obrońca zespołu z Pomorza otrzymał drugą żółtą kartkę i opuścił boisko. Do rzutu karnego ponownie podszedł Przemysław Banaszak i po raz drugi nie dał szans Maciejowi Gostomskiemu. W 81. minucie Aron Stasiak uderzył jednego z rywali, za co został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką. Końcówka tej konfrontacji była niezwykle nerwowa, co poskutkowało upomnieniami i kartkami dla przedstawicieli sztabu szkoleniowego gospodarzy. Ostatecznie ekipa z Łęcznej zwyciężyła to spotkanie 2:0. Dzięki tej wygranej i porażce GKS-u Katowice z rezerwami Lecha Poznań (2:3) podopieczni Kamila Kieresia wrócili na drugie miejsce w tabeli II ligi.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Błękitnymi Stargard (1 lipca, 17:00).

Górnik Łęczna – Bytovia Bytów 2:0 (1:0)
Bramki: Przemysław Banaszak 41′ (rzut karny), 79′ (rzut karny)

Górnik: Kostrzewski – Sasin, Midzierski, Baranowski, Leandro – Goliński, Tymosiak (57′ Cierpka), Stromecki, Stasiak – Śpiączka, Banaszak (90′ Turek).

Bytovia: Gostomski – Bielawski, Rutkowski, Bąk (64′ Kwiatkowski), Piekarski – Liberacki, Feruga, Zawistowski, Ameyaw (56′ Szela) – Czubak, Giel.

Żółte kartki: Tomasz Tymosiak, Przemysław Banaszak, Paweł Sasin, Adrian Kostrzewski, Bartosz Śpiączka, Adrian Cierpka – Adrian Piekarski, Adrian Bielawski x2, Krzysztof Bąk, Michał Rutkowski, Daniel Feruga, Mateusz Szela*
Czerwone kartki: Aron Stasiak 81′ (za niesportowe zachowanie) – Adrian Bielawski 77′ (za dwie żółte kartki)**
Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).

* ponadto żółtymi kartkami zostali ukarani trener Górnika Łęczna Kamil Kiereś, kierownik drużyny z Łęcznej Damian Czarnocki oraz trener bramkarzy zielono-czarnych Sergiusz Prusak
** czerwoną kartką został ukarany również trener bramkarzy Górnika Łęczna Sergiusz Prusak