Wyborna końcówka Górnika

Po ośmiu rozegranych kolejkach rozgrywek II ligi Górnik Łęczna wskoczył na pozycję wicelidera tabeli. Było to możliwe dzięki sobotniej wygranej nad Resovią 2:1. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu. Najpierw w 72. minucie Patryka Rojka pewnym strzałem pokonał Grzegorz Płatek i goście objęli prowadzenie. Na doprowadzenie do remisu zielono-czarni musieli czekać do 85. minuty. W polu karnym faulowany był Dawid Dzięgielewski i sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się aktualnie najlepszy strzelec łęcznian, Paweł Wojciechowski. Sto osiemdziesiąt sekund później komplet punktów drużynie prowadzonej przez Kamila Kieresia zapewnił rezerwowy Przemysław Banaszak, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce Resovii.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe ze Zniczem Pruszków (15 września, 13:05).

Górnik Łęczna – Resovia 2:1 (0:0)
Bramki: Paweł Wojciechowski 85′ (rzut karny), Przemysław Banaszak 88′ – Grzegorz Płatek 72′

Górnik: Rojek – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro – Goliński (73′ Lewandowski), Wójcik, Tymosiak (76′ Banaszak), Stromecki, Stasiak (55′ Dzięgielewski) – Wojciechowski.

Resovia: Daniel – Geniec, Zalepa, Makowski, Mikulec – Hajduk (59′ Feret), Domoń, Dziubiński, Płatek (83′ Kaliniec), Krykun (89′ Twardowski) – Świderski (67′ Adamski).

Żółte kartki: Grzegorz Płatek, Mateusz Geniec