Zabójcza końcówka Górnika

W zaległym meczu 3. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi Górnik Łęczna mierzył się z Arką Gdynia. Już na początku środowego spotkania do dwóch okazji doszedł Bartosz Śpiączka. Najpierw jego strzał z woleja przeszedł wysoko nad poprzeczką, a później po uderzeniu napastnika Górnika dobrą interwencją popisał się golkiper Arki Daniel Kajzer. Przyjezdni również mieli swoją szansę w pierwszym kwadransie. Sprzed pola karnego uderzał Szymon Drewniak, jednak jego próba była niecelna. W 29. minucie groźną szarżę lewą stroną przeprowadził Aron Stasiak, lecz wrzutkę zawodnika zielono-czarnych przeciął Adam Danch. Chwilę później Juliusz Letniowski miał okazję na otworzenie wyniku, ale defensywa łęczyńskiego zespołu zatrzymała jego uderzenie. Jeszcze przed przerwą golkipera Arki próbowali zaskoczyć Adrian Cierpka i Aron Stasiak, lecz ich próby były niecelne. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat bezbramkowy. W drugiej części obie drużyny dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, jednak w początkowej fazie poza niecelnym uderzeniem Juliusza Letniowskiego żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej okazji. W 68. minucie piłka znalazła się w bramce gości, lecz to trafienie nie zostało uznane, ponieważ arbiter liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. W 80. minucie zakotłowało się w polu karnym Arki. Po zablokowanym uderzeniu Przemysława Banaszaka piłka trafiła do Bartłomieja Kalinkowskiego, który precyzyjnym strzałem pokonał Daniela Kajzera. Chwilę później w sytuacji sam na sam z Maciejem Gostomskim znalazł się Mateusz Młyński, jednak golkiper zielono-czarnych wyszedł z tego pojedynku obronną ręką. W 88. minucie szybki kontratak gospodarzy wykończył Przemysław Banaszak, powiększając przewagę swojego zespołu. Podopieczni Kamila Kieresia dowieźli korzystny rezultat do ostatniego gwizdka. Dla łęcznian triumf nad Arką był piątym zwycięstwem w sezonie 2020/2021.

W następnej kolejce Górnik Łęczna podejmie Miedź Legnica (25 października, 16:00). Natomiast najbliższy mecz Arki Gdynia z Zagłębiem Sosnowiec, który miał się odbyć 25 października o godzinie 12:40, został przełożony z powodu zagrożenia epidemicznego.

Górnik Łęczna – Arka Gdynia 2:0 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Kalinkowski 80′, Przemysław Banaszak 88′

Górnik: Gostomski – Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro – Struski (90′ Kukułowicz), Cierpka (61′ Tymosiak), Stromecki, Stasiak (75′ Banaszak) – Śpiączka, Wojciechowski (75′ Kalinkowski).

Arka: Kajzer – Kasperkiewicz, Danch, Marcjanik, Marciniak – Żebrowski (69′ Siemaszko), Drewniak, Deja (35′ Mazek), Letniowski (75′ Soszyński), Młyński – Jankowski (69′ Wolsztyński).

Żółte kartki: Bartosz Śpiączka – Adam Deja, Adam Danch*
Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).