Zielono-czarni pokonali Ślęzę i wywalczyli awans do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski

Piłkarze Górnika Łęczna walczyli o awans do najlepszej szesnastki Fortuna Pucharu Polski na Dolnym Śląsku, gdzie mierzyli się z III-ligową Ślęzą Wrocław. Reprezentanci Lubelszczyzny chcieli szybko zdobyć bramkę i już w 6. minucie wtorkowej konfrontacji niezłą szansę miał Serhii Krykun, jednak jego strzał obronił golkiper przeciwników Kais Al-Ani. W 21. minucie wynik mógł otworzyć Karol Struski, lecz próba pomocnika przyjezdnych została zablokowana przez defensorów Ślęzy. Pełna walki pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:0. Kluczowa dla wyniku tego spotkania była zmiana przeprowadzona w 61. minucie, gdy Tomasza Tymosiaka zastąpił Bartosz Śpiączka. Chwilę po wejściu na boisko najskuteczniejszy piłkarz Górnika strzelił kolejnego gola w tym sezonie, pokonując bramkarza gospodarzy precyzyjnym strzałem głową. Siedem minut później wyżej notowana ekipa powiększyła swoją przewagę. Przemysław Banaszak wykorzystał błąd defensywy dolnośląskiej drużyny i zdobył drugą bramkę dla zielono-czarnych. W końcówce Ślęza miała dwie świetne szanse na zmniejszenie strat. Najpierw po rzucie rożnym uderzenie Huberta Muszyńskiego było niecelne, a później Maciej Gostomski odbił przed siebie piłkę po strzale Jakuba Gila i w znakomity sposób poradził sobie z dobitką Piotra Stępnia. Ostatecznie łęcznianie wygrali 2:0. Podopieczni Kamila Kieresia są ósmą drużyną, która jak dotąd wywalczyła promocję do 1/8 finału rozgrywek pucharowych. Wcześniej miejsce w najlepszej szesnastce zapewniły sobie Chojniczanka Chojnice, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Warta Poznań, ŁKS, Radomiak Radom i Lech Poznań.

Ślęza Wrocław – Górnik Łęczna 0:2 (0:0)
Bramki: Bartosz Śpiączka 64′, Przemysław Banaszak 71′

Ślęza: Al-Ani – Stańczak (65′ Stempin), Samiec, Muszyński, Dyr (74′ Gil) – Traczyk (65′ Kotyla), Diduszko (74′ Bohdanowicz), Olejniczak, Kluzek (74′ Wawrzyniak), Szydziak – Stępień.

Górnik: Gostomski – Orłowski (78′ Stromecki), Pajnowski, Midzierski, Rozmus – Krykun, Tymosiak (61′ Śpiączka), Struski (78′ Kukułowicz), Kalinkowski (80′ Cierpka), Goliński (54′ Stasiak) – Banaszak.

Żółte kartki: Maciej Diduszko, Adam Samiec, Tomasz Dyr – Bartłomiej Kalinkowski
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).