Hetman podzielił się punktami z Jutrzenką

Wynikiem 2:2 zakończyło się spotkanie pomiędzy Hetmanem Zamość a Jutrzenką Giebułtów rozgrywane w ramach 14. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi. Sobotnia konfrontacja rozpoczęła się lepiej dla podopiecznych Jarosława Czarnieckiego. W 24. minucie Rafał Turczyn efektownym strzałem głową pokonał golkipera rywali. Zamościanie utrzymali korzystny rezultat do końca pierwszej połowy. Po przerwie goście wrócili do gry. W 53. minucie kontratak Jutrzenki wykończył Krzysztof Kozieł, doprowadzając do rezultatu 1:1. Chwilę później biało-zielono-czerwoni ponownie mogli cieszyć się z prowadzenia. Rafał Kruczkowski był faulowany w polu karnym ekipy z Giebułtowa. Arbiter podyktował rzut karny, który skutecznie wykonał sam poszkodowany. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ już w 68. minucie przyjezdni wyrównali stan rywalizacji. Kolejny szybki atak Jutrzenki zakończył się trafieniem Tomasza Kaczora. W końcówce obie drużyny miały okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Hetman podzielił się punktami po raz trzeci w sezonie 2020/2021. – Zagraliśmy ofensywnie i za łatwo oraz w głupi sposób traciliśmy bramki. Zostawiliśmy dużo zdrowia na boisku, ale tracąc gole po kontratakach trudno wygrać mecz. Mieliśmy rzut rożny, po którym to rywale zdobyli bramkę. Później po naszej sytuacji, bramkarz Jutrzenki wyprowadził piłkę, rozpoczynając kontrę, którą zwieńczył gol na 2:2. Szkoda wysiłku całego zespołu, ponieważ mogliśmy odnieść zwycięstwo w tym starciu. To było spotkanie dwóch drużyn zamykających tabelę i muszę przyznać, że postawa trójki sędziowskiej była bardzo słaba. Nie chciałbym narzekać, ale arbitrzy psuli ten otwarty mecz, w którym wiele się działo – podsumowuje dyrektor sportowy Hetmana Jan Cios.

W następnej kolejce Hetman Zamość zagra na wyjeździe z Koroną II Kielce (17 października, 12:00). Natomiast Jutrzenka Giebułtów podejmie Chełmiankę Chełm (17 października, 11:00). Wcześniej drużyna z Giebułtowa rozegra zaległe spotkanie 6. kolejki ze Stalą Stalowa Wola (14 października, 15:00).

Hetman Zamość – Jutrzenka Giebułtów 2:2 (1:0)
Bramki: Rafał Turczyn 24′, Rafał Kruczkowski 61′ (rzut karny) – Krzysztof Kozieł 53′, Tomasz Kaczor 68′

Hetman: Gibki – Wolanin, Myszka, Szatała – Turczyn, Ozcifci (76′ Dajos), Kruczkowski, Pupeć, Pokrywka (66′ Białousko) – Grzęda, Cain.

Jutrzenka: Guguła – Kowalski, Leśniak, Kaczor (81′ Pietrzyk), Bizoń – Balawender, Zieliński, Zawadzki (77′ Kozicki), Majcherczyk, Litewka (46′ B. Kozieł) – Bierówka (46′ K. Kozieł).

Żółte kartki: Okan Ozcifci, Damian Pupeć, Rafał Turczyn, Norbert Myszka – Maciej Kozicki
Sędziował: Konrad Tomczyk (Jarosław).